Haziran 4, 2023

1.Amatör Lig için Devam Kararı Geldi !

TFF Başkan Vekili ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez yaptığı açıklamada 1.Amatör Lig’lerin oynatılarak devamında Bölgesel Amatör Lig Baraj maçlarının oynatılacağı açıklandı.

Amatör Lig takımlarının büyük heyecanla beklediği karar açıklandı. TFF Başkan Vekili ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez yaptığı açıklamada birçok ilde 1.Amatör Liglerin bitmesinin farklı haftaları olduğu belirtilirken, bu liglerin Bölgesel Amatör Liglerin başlama tarihi olan 18 Temmuz tarihinde kaldığı yerden devam edeceğini belirtti.

Yerel Liglerin en üst kategorisi olan Süper Amatör ya da 1.Amatör Liglerin tamamlanabilmesi adına müsabakaların bir aksilik veya yeni bir tarih belirlenmesi olmadığı takdirde Bölgesel Amatör Lig’in başlama tarihi olan 18 Temmuz 2020 tarihinde başlatılacağı ve Bölgesel Amatör Lig müsabaka programının biteceği tarihe uygun bir planlama ile tamamlanacağı belirtildi. Ayrıca Bölgesel Amatör Lig ve yerel lig takımları arasında oynanması gereken BAL Baraj Müsabakaları, BAL grup müsabakalarının tamamlandığı haftadan sonraki 7 gün içinde oynatılacağı öğrenildi.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlarının ve Futbol İl Temsilcilerinin bu süreçte Valilik, Belediye Başkanlıkları, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Pandemi Kurulu, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü ve taban birlikleriyle iş birliği yapacakları özel olarak belirtildi.

Ordu 1.Amatör Lig’de lig maçları tamamlanmış ve Play-Off Çeyrek Final maçları kalmıştı. 8 takımın mücadele edeceği Çeyrek Final maçları tek maç üsulü ile Spor Toto Altınordu Tesisleri’nde oynanacak. Play-Off’a kalan takımlar arasında ise şu maçlar oynanacak.

Ulubey Belediyespor – Gülyalı Turnasuyuspor ya da Demirspor
Doğaspor – Perşembespor
Kotyora Futbol Kulübü – Korgan Belediyespor
Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü – Çamaşspor

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!