Mart 26, 2023

2019-2020 sezonunun bitmesine 1 hafta kala Ordu 1.Amatör Lig’de küme düşen takımlar belli oldu.

19 takımın iki ayrı grupta mücadele etmesiyle başlayan Ordu 1.Amatör Lig’de normal sezonun bitmesine bir hafta kaldı. Kıyasıya süren mücadelede Play-Off mücadeleleri devam ederken, küme düşen takımlar ise belli oldu. 1.Amatör Küme’de A Grubu’nda Kirazlimanıspor, B Grubu’nda ise Kabadüz Belediyespor küme düştü.

A Grubu’nda geride kalan 17 haftalık bölümde Esnafspor, Aybastıspor ve Kumruspor ile birlikte alt sıralardan kurtulmaya çalışan Kirazlimanıspor, sezonun bitimini görmeden küme düşme üzüntüsü yaşadı. Bu sezon 10 puan toplayan Kirazlimanıspor’un son hafta öncesinde en yakın rakibi ile arasında 4 puan fark bulunuyor.

B Grubu’nda ise son hafta öncesinde kümede düşen takımı geçen sezon olduğu gibi yine Fatsa Dolunayspor belirledi. Fatsa Dolunayspor’u 6-3 yenen Ünye Gençlerbirliği küme düşmekten kurtuldu. Ünye Gençlerbirliği, aldığı galibiyet sonrasında BAY geçeceği son hafta öncesinde Kabadüz Belediyespor ile arasındaki puanı 4’e çıkardı. Bu sezonun yeni takımı Kabadüz Belediyespor küme düşen diğer takım oldu.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!