logo

”1.Lig’e çıkmak istiyoruz”

Eskişehir’de gerçekleştirilen B1 Futbol 2. Lig 1. Devre müsabakalarında mücadele eden Altınordu Belediyesi Ordu Görme Engelliler Futbol Takımı, ilk yarıyı 5. sırada tamamlarken, gözünü 1.Lig’e dikti. Antrenör Yadikar Erkan Çömlek, 1.Lig’e çıkmak için mücadele verdiklerini dile getirdi.

Ordu Görme Engelliler Futbol Takımı, 06 – 13 Mayıs 2017 tarihleri arasında Eskişehir’de yapılan B1 Futbol 2. Lig 1. devre müsabakalarında iyi bir mücadele örneği gösterirken, 1.Lig’e çıkıp çıkamayacağı Ağustos ayında Malatya’da yapılacak olan 2.devre karşılaşmalarının ardından netlik kazanacak.

“Daha iyi olabilirdi”

Ordu Görme Engelliler Futbol Takımı Antrenörü Yadikar Erkan Çömlek, ilk devre maçlarında ellerinden geleni yaptıklarını aktararak; “B1 Futbol 2. Lig 1. devre müsabakalarını Eskişehir’de oynadık. 1.Lig’e çıkabilmek için 8 takım mücadele verdi. Bizde elimizden geleni yaptık. 7 müsabakaya çıktık. 3 galibiyet 1 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldık. İlk devreyi 10 puanla 5. sırada tamamladık. Kora kor maçlar oldu. Biz kendi gücümüz doğrultusunda mücadele ettik. Daha iyi olabilirdi. Ancak ilk devre bu sonucu aldık. İkinci devreyi bekliyoruz” dedi.

“Takımıma inanıyorum”

İkinci yarıda Malatya’da yapılacak olan B1 Futbol 2. Lig 2. Devre müsabakalarında başarılı olarak tekrar 1.Lig’e çıkmak istediklerini söyleyen Çömlek; “Şimdi tüm dikkatleri Malatya’da yapılacak olan B1 Futbol 2. Lig 2. Devre müsabakalarına çevirdik. 1.Lig’e çıkıp çıkamayacağımız burada alacağımız sonuçlarla netlik kazanacak. Ben takımıma inanıyorum. İnşallah Malatya’da başarılı olarak 1.Lig’e çıkmak istiyoruz” diye konuştu.

İlk devre alınan sonuçlar şu şekilde:

Ordu GESK 3-1 Elazığ Harput GESK
ORDU GESK 1-2 Ankara Anadolu GESK
Ordu GESK 2-2 Malatya Yeşilyurt GESK
Ordu GESK 2-0 İstanbul Altınokta GESK
Ordu GESK 0-1 Kırıkkale 15 Temmuz
Ordu GESK 0-2 Erbaa Belediye GESK
Ordu GESK 1-0 Eskişehir GESK

5. sırada…

Ordu temsilcisi, geride kalan ilk devre müsabakaları sonucunda 3 galibiyet 1 beraberlik ve 3 mağlubiyet alarak topladığı 10 puanla 5. sırada yer aldı.

B1 Futbol 2. Lig 2. Devre müsabakaları 16-20 Ağustos tarihleri arasında Malatya’da düzenlenecek.

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ