logo

12 Ağustos 2015’te duyurmuştuk !

Orduspor Avukatutı Çağatayhan Köksal, Fifa’dan ödenmemiş borçlar nedeniyle -6 puan kararı çıktığını 15 Şubat’a kadar netleşeceğini belirtmişti. Spor52 ve Ordu Yorum Gazetesi olarak borçlarla ilgili haberi 12 Ağustos 2015 tarihinde okuyuculara duyurmuştuk.

Adsız

Orduspor 15 Şubat’ta Granada’ya 66.000 Euro’yu ödemesse Fifa tarafından -6 puan cezası uygulanacak. 12 Ağustosta duyurduğumuz haber sonrası eski başkan Nedim Türkmen’de açıklama yapmak zorunda kalmıştı.

İMZA YOK, BORÇ VAR !

Orduspor’da özellikle yabancı oyunculara olan borçlar nedeniyle transfer tahtası sorunu sürerken, Orduspor Kulübü ile resmi sözleşme imzalamayan Daniel Atanasov Georgiev ve Aleksandr Kletskov isimli 2 futbolcuya Orduspor Kulübü’nün borcu olduğu ortaya çıktı.

Orduspor’da eski yönetimden kalan borçlar herkes tarafından tartışılırken, eski başkan Nedim Türkmen zamanında prensipte anlaşılan ancak Orduspor forması giymeyen Daniel Atanasov Georgiev ve Aleksandr Kletskov’ isimli futbolculara toplamda faizler hariç 136.500 Euro 71.500 USD borç olduğu tespit edildi.

Nedim Türkmen dönemindeki Orduspor yönetiminin Daniel Atanasov Georgiev ile 2011 yılı yaz transfer dönemi, Aleksandr Kletskov ile ise 2013 dönemi yaz transfer döneminde prensipte anlaştığı haberleri basında yer almış hatta Kletskov ile 1+1 yıllık sözleşme imzalandığı iddia edilerek Nedim Türkmen’le birlikte basına görüntü vermişlerdi. Ancak bu iki oyuncuda Orduspor formaları giymemişti.granada

Orduspor’un Nedim Türkmen döneminden hiç forma giymeyen hatta Ordu’ya bile gelmeyen bu iki oyuncunun yanı sıra mahkeme kararı kesinleşmiş ve FIFA’dan alacaklı gözüken yabancı futbolcu ve takımlar şunlar:

FUTBOLCULAR: Valeri Fomichev, Tandia, Landel, Jaime Romero, İonita, Subasic, Roversio, Miguel Garcia, Monje, Fornezzi, Jerry Akaminko, Umbides, Agustin Garcia, David Barral, Kostovski, Gosso ve Nickenig

TAKIMLAR: Augsburg, Fuenlabrada, Granada, Frankfurt, Sporting Gijon, Alcorcon ve Greuther Furth

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

escort bayan
tokat masaj salonu
trabzon masaj salonu
yalova masaj salonu
denizli masaj salonu
mersin masaj salonu
sakarya masaj salonu
tekirdağ masaj salonu