Haziran 4, 2023

Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, ligde oynadığı 12 karşılaşmanın 6’sında sezon başında belirlenen fikstürün dışında farklı bir sahada oynadı.

2019-2020 sezonu öncesinde yeni bir kimlikle sezona başlayan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, 13 haftada oynadığı 12 karşılaşmada sadece 2 puan kaybetti. Geçen hafta Kotyora Futbol Kulübü ile berabere kalarak ilk kez puan kaybeden Mor-Beyazlı ekibin, şu ana kadar oynadığı maçların yarısında saha değişikliği yaşandı.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun sezon başında ligin tamamında oynanacak mücadeleleri tarihlerini ve oynanacağı sahaları belirlerken, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü maçlarının yarısında bu belirlenen dışına çıkıldı. Ligin ilk yarısında 4 maçın oynanacağı saha değişen B Grubu’nun lider Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, sadece 6 karşılaşmayı sezon başında belirlenen sahada oynadı.

Sezon başından bu yana ‘hava şartlarından dolayı’ bazı maçların yerleri değiştirilirken, Mor-Beyazlı kulübün maçlarından bir tanesi konuk ekip Kabadüz Belediyespor’un cezası diğeri ise VAR uygulaması nedeniyle değişti. Diğer 4 karşılaşma ise tesis sahası yerine stadyumda oynanması nedeniyle değiştirilildi.

2.Hafta Dolunayspor – 2 Nolu Saha – 19 Eylül Stadyumu –
3.Hafta Ünye GNB – Cevizdere Tesisleri – Ünye İlçe Stadyumu –
7.Hafta Kabadüz Bld. – 1 Nolu Saha – Perşembe İlçe Sahası – Kabadüz Cezalı
9.Hafta Perşembespor. – Perşembe İlçe Sahası – 1 Nolu Saha – VAR Uygulaması
10.Hafta Demirspor – 2 Nolu Saha – 19 Eylül Stadyumu –
13.Hafta Kotyora FK – 2 Nolu Saha – 19 Eylül Stadyumu –

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!