Haziran 4, 2023

Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde mücadele eden Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nde takımın 2.Lige yükselmesinin ardından futbolcular Esra Güzlük, Buse Dursun ve Melisa Nilgün Keser açıklamalarda bulundu.

Bu sezon mücadele ettiği Kadınlar Futbol 3.Ligi’ne şampiyonluk parolası ile başlayan ancak lider Ünye Gücü Futbol Kulübü’nün açık ara arkasında kalan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, Covid-19 pandemisi nedeniyle bitirilen sezonun ardından 2.Lig’e yükseltildi.

Ligde 14 karşılaşmaya çıkan ve bu maçlarda 9 galibiyet, 2 beraberlik, 3 mağlubiyet sonrasında 29 puan toplayan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nde, takımın TFF kararı ile üst lige yükseltilmesini futbolcular değerlendirdi.

”Daha Güzel Yerlere Geleceğiz”

Takımın 1995 doğumlu tecrübeli futbolcusu Esra Güzlük “Öncelikle bize destek veren ve hep arkamızda olan Kulüp Başkanımız Savaş Şimşek’e ve yönetimindeki herkese çok teşekkür ederim. Bize destek olan, güvenen ve her zaman yanımızda olan Özcan hocamızın yeri çok ayrıdır. Bu birliktelik sayesinde 2. Lig’e çıktık, takım arkadaşlarımla bir aile gibiyiz bu da bizi başarıya ulaştırdı, her zaman birbirimize destek olduk ve hiçbir zaman pes etmedik. Emeğimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum, inşallah daha güzel yerlere geleceğiz. Bize destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

”1.Lig’e Yükselmeyi Hedefliyoruz”

Oynadığı 12 karşılaşmada 7 kez fileleri havalandıran 18 yaşındaki Buse Dursun “Bizim baştan beri amacımız 2. Lig’e yükselmekti. Pandemi süreci her şeyi olumsuz etkiledi ancak bu süreç olmasaydı bizler yine 2. Lig’e yükselecektik. Takımıma çok güveniyorum. Takıma bu yıl yeni transferler aldık ve onlarla birlikte beraberliğimizi çok güzel sağladık. Bir gün idman aksatmadık, çok çalıştık ve hak ettik. Bunun gururu ve mutluluğu çok başka bir şey ve bize bunun fırsatını veren, en büyük pay sahibi Özcan hocama çok teşekkür ederim. Bizi küçük yaşta alıp yetiştirdi. Kulübümüzün her zaman arkamızda olduğunu biliyorduk bu yüzden Orduspor 1967 F.İ.S.K. ailesine çok şey borçluyuz, bizim için ellerinden geleni yaptılar. Şimdi 2. Lig’de de elimizden geleni yapıp 1. Lig’e yükselmeyi hedefliyoruz. Çok çalışacağız ve eminim o da olacak. Orduspor forması altında ter dökmekten gurur duyuyorum. Emeği geçen herkesin yüreğine sağlık.” açıklamasını yaptı.

”Sonunda Hak Ettiğimiz Yerdeyiz”

2000 doğumlu Melisa Nilgün Keser ise “Sezonun başında hedefimiz zaten 2. Lig‘e yükselmekti. Başta Özcan Hocamız olmak üzere kulüp başkanımız, yöneticilerimiz ve bütün sporcular olarak biz buna gönülden inanmıştık . Sezon yarıda kalsa da aksilikler bizi yıldırmadı ve inancımızı kaybetmedik. Sonunda hak ettiğimiz yerlere yavaş yavaş yükseliyoruz . Bu başarımızla gurur duyuyoruz daha nice başarılar sergilemek için sahalara inmeyi bekliyoruz.” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!