Haziran 8, 2023

Amatör Ligler Hakkında Ali Düşmez’den Açıklama Geldi !

TASKK Genel Başkanı ve TFF Başkanvekili Ali Düşmez, Spor Dokuz’a özel çarpıcı açıklamalarda bulundu. Düşmez, “Pandemi şuanda artmışken, ne liginden bahsediliyor?” dedi.

Tüm Türkiye’de spor camiası, amatör futbol karşılaşmalarının oynatılıp oynatılmayacağının kararını büyük bir merak ve endişeyle bekliyor. Dün yüzlerce amatör futbolcu, İstanbul İstinye’deki Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu binasına yürüyerek, amatör liglerin henüz başlatılmamasından dolayı federasyonu protesto etmişti.

Süper Lig, 1.Lig, 2.Lig ve 3.Lig’lerin başlamasının ardından Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Lig ve diğer amatör liglerin henüz başlatılmaması, amatör spor camiası tarafından büyük tepkiyle karşılandı. Aylardır maddi ve manevi sıkıntılar içinde olan amatör spor camiasındaki futbolculardan antrenörlere kadar binlerce insan mağduriyetinin giderilmesini bekliyor.

Tüm gözlerin, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Başkanı Ali Düşmez’de olduğu süreçte, Aydın’ın ilk ve tek spor haber sitesi spordokuz.com, Başkan Ali Düşmez’e ulaştı. TASKK Genel Başkanı ve TFF Başkanvekili Ali Düşmez, Spor Dokuz’a yaptığı özel açıklamalarda çarpıcı cümleler kurarak akıllardaki soru işaretlerini maalesef gidermedi.

“ŞU SÜREÇTE SEN ÇOCUĞUNU YOLLAR MISIN MAÇA?”

Başkan Düşmez yaptığı konuşmada, “Şuanda hiçbir şey belli değil. Pandemi şuan artmışken ne liginden bahsediliyor? Oynanıp oynanmayacağı belli değil daha. Sen çocuğunu, kardeşini yollar mısın maça Kovid kapma ihtimali varken? Oynatır mısın? Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı onaylayacak daha sonra da karar TFF’ye gelecek, sonra da görüşülüp tartışılacak. Net karar da verilecek. Son durum bu” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!