Mayıs 28, 2023

17 Mart’ta Belirtmiştik, Resmen Açıkladı !

Ordu Amatörü’nün büyük bir heyecanla beklediği Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Olağan Seçimli Genel Kurulu öncesinde Metin Kır adaylığını açıkladı.

Temmuz ayında yapılacak olan Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Olağan Seçimli Genel Kurulu öncesinde adaylar ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz ay Zafer Öztürk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Başkanlığa aday olduğunu belirtirken, Metin Kır da kulislerde konuşulan adaylık söylentilerine noktayı koydu.

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Sekreterlik görevini yürüten eski hakem Metin Kır, Başkan Mustafa Kılıç’tan sonra görevi devralmak istediğini söyledi. Uzun yıllardan bu yana spor camiası içinde olduğunu ve bu görevi de en iyi şekilde yapabileceğini söyleyen Metin Kır, Ordu Futbolu’nda saha ve tesis sorunu çözdüklerini ve böyle bir sorun olmağını söyledi. 6 yıldır Genel Sekreter olduğunu belirten Metin Kır, artık bilgi ve birikiminin ASFK Başkanı olmak için yeterli olduğunu belirtti.

İki dönemde 6 yıldır Ordu Amatörü’nün başında yer alan mevcut başkan Mustafa Kılıç ise 2014’ten bu yana sürdürdüğü Başkanlık görevine nokta koyması gerektiğini belirtmişti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!