Haziran 4, 2023

“3.Lig’de Orduspor 1967 Olarak Yolumuza Devam Edeceğiz”

Orduspor Kulübü’nün, Yeni Mahalle 52 Spor’un yerine 1.Amatör Küme’den Orduspor 1967 olarak devam edeceğinin açıklanmasının ardından Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde oynayan kız futbol takımının da Orduspor olarak mücadele edeceği belirtildi.

Son 10 yılda Teknik Direktör Özcan Türkmen önderliğinde Soyaspor, Altaş Soyaspor, Soyaspor Gençlik Kulübü ve son olarak da Yeni Mahalle 52 Spor adıyla mücadele eden kız futbol takımı, artık Orduspor 1967 Spor ismiyle ligde yer alacak.

“Sıfır borçla”

Orduspor adıyla ligde olmalarının önemli olduğuna değinen tecrübeli çalıştırıcı; “Geçtiğimiz sezon Yeni Mahalle 52 Spor olarak mücadele eden kız futbol takımı da Orduspor 1967 olarak devam edecek. Orduspor’un eski borçları ile devam etmesi mümkün değildi, 120 trilyon borcu kim ödeyecek? Sıfır borçla Orduspor 1967 mor-beyaz forması ve fındık armasıyla yoluna devam edecek. Bizde yeni sezonda Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde Orduspor 1967 Spor olarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.

“Hedefimiz 2.Lig”

Yeni isimleriyle 3.Lig’de şampiyon olmayı hedeflediklerini söyleyen Türkmen; “Kadın futbol takımımızda aynı şekilde devam ediyor. Bizim ismimiz değişti, rengimiz değişti ve armamız değişti. Biz Yeni Mahalle ve Orduspor takımlarını birleştirerek borçsuz harçsız bir şekilde bu sene erkekler 1.Amatörden, kadınlar ise Kadınlar Futbol 3.Ligi’nden yoluna devam edecek. Bu sene hedefimiz erkeklerde Bölgesel Amatör Lig, kadınlarda da 2.Ligi hedefliyoruz. Milli takıma bizden en az 3-4 tane oyuncu daha gider. Çünkü liseden de mezun oldular ve daha rahat çalışma imkanı bulacaklar” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!