3.Lig’deki Tek Kadın Hakem Ordu’dan !

Ordulu kadın Bölgesel Hakem Sibel Güngör, TFF 3.Lig’deki tek kadın hakem olarak dikkat çekerken, 1954 Kelkit Belediyespor-Yozgatspor 1959 arasındaki müsabakanın dördüncü hakemi olarak görev yaptı.

Süper Lig, TFF 1.Lig, 2. ve 3.Lig’de müsabakalar başladı. Ordulu hakemlerde Merkez Hakem Kurulu’nun verdiği kararlar doğrultusunda karşılaşmalara atanmaya devam ederken, Ordu’nun tek kadın hakemi Sibel Güngör, bu sezon 3.Lig’de ilk kez görev aldı.

Kariyerinde ilk kez TFF 3.Lig’de bir müsabakada görev alan Güngör, 1954 Kelkit Belediyespor-Yozgatspor 1959 karşılaşmasında dördüncü hakem olarak hatasız bir maçı geride bıraktı.

İlk olarak geçen sezondan itibaren Kadınlar Futbol 3.Ligi, U21 Ligi, Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de görev almaya başlayan Sibel Güngör, artık 3.Lig’de de düdük çalacak.

4 kadın hakem…

Öte yandan Sibel Güngör’ün yanı sıra 2019-2020 sezonunda Esma Aydın ve Damla Ata, Kadın Bölgesel Yardımcı Hakemi, Pelin Tekneci ise Bölgesel Kadın Hakemi olarak görev yapacak. Ordulu 4 kadın hakemin liglerde olması ise dikkat çekti.

Ayrıca Klasman hakemi Adem Cinek, 8 Eylül Pazar günü oynanan maçta Kırşehir Belediyespor ile Kastamonuspor 1966 TFF 2.Lig müsabakasında düdük çaldı.

Şimdiye kadar profesyonel liglerde Ordulu hakemlerden Samet Çavuş, Uygar Bebek, Cemal Alpay, Mehmet Şengül, Adem Cinek görev aldı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!