Mayıs 28, 2023

40 Milyon Liralık Stadyum İhalesi Ertelendi !

Ordu Futbolu’nun adeta kanayan yarası olmaya başlayan Ordu Stadyumu ile ilgili bitirilmesi için gerekli olan 40 Milyonluk bütçe 6 Nisan’da ihaleye çıkarılacakken, ikmal ihalesinin şartnamedeki eksiklikler sebebiyle ihale 22 Nisan’a ertelendi.

Her geçen gün Ordu’da yılan hikayesine dönen ve maliyet olarak rakamlarını artıran Ordu Stadyumu’nda ihale konusuda karıştı. Temeli 2017’de atılan, açılışı 4 kez ertelenen ve Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Engin Tekintaş’ın ‘ek bütçe olmadığı takdirde yeni sezona yetişmez’ dediği Ordu Stadyumu’nda dış cephede paslanmalar meydana gelmişti. Önce 105, sonra 110, daha sonra 150 Milyon Lira harcandığı belirtilen Ordu Stadyumu için son rakamlar ise 161 Milyon Liraya kadar yükselmişti.

Ek bütçenin yapılan tespitler sonrasında 40 Milyon Lira olduğu belirlenirken, 6 Nisan’da ihale yapılacaktı. 3 senedir bitmeyen stadyumun en azından yeni sezona yetişmesi için eksikliklerinin giderilmesi amacıyla 40 milyon liralık ikmal ihalesinin 6 Nisan’da yapılacağı belirtilmişti ancak ikmal ihalesinin şartnamedeki eksiklikler sebebiyle 22 Nisan’a ertelendiği kaydedildi.

Ordu Stadyumu’nda ikmal ihalesiyle birlikte çevre düzenlemesi, koltuklar, jeneratör ve trafo, ışıklandırma, skorboard, spor lisesi sınıfı ve 40 kişilik pansiyon yapımı, elektronik aksamlarının tamamlanması, bireysel sporlarının bölünmesi ve iki adet yeni spor salonu yapılması planlanıyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!