Mayıs 29, 2023

Ordu ili genelinde etkili olan kar yağışı sonrası başta amatör liglerde oynanması gereken müsabakalarla birlikte 3.lig ve Bölgesel Amatör Lig maçlarına erteleme kararı gelirken TFF Kadınlar Ligi maçlarıyla alakalı erteleme kararı da son anda TFF’den mail yoluyla kulüplere iletildi.

Ünye Şehir Stadı’nda Pazar günü oynanması gereken 3.Lig 5.Grup karşılaşması olan Ünye Gücü FK – Sinop Kuzeyspor maçı da son anda TFF tarafından ileri bir tarihe ertelendi. Bu müsabakayla birlikte Ordu’da oynanması gereken bir diğer maç olan Orduspor 1967-Samsun G.H.Yılmaz Güz.San.Spor Lisesi karşılaşması da ertelenen maçlar listesinde yer aldı.

Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla, kar yağışının etkili olmasının ardından sabah saatlerinden itibaren federasyon ile irtibata geçtiklerini ancak maç ile ilgili iptal edilmesi yönünde bir karar alınamayacağı, maçı ancak müsabakayı yönetecek hakemlerin maç saatinde yapacakları saha ve zemin kontrollerinin ardından bir erteleme kararı verebilecekleri bilgisinin kendilerine iletildiğini ifade ederken erteleme kararının ise akşam saatlerinde geldiğini söyledi. Kışla açıklamasında; “Sabah kar yağışının etkili olacağını düşündüğümden TFF Samsun Bölge Müdürlüğü ile irtibata geçtim. Ancak bir erteleme kararının kendileri tarafından verilemeyeceğini, maçı müsabaka saatinde hakemlerce ertelenebileceği yönünde aydınlatıldım. Güncel hava durumu bilgilerinin ışığında kar yağışının etkisini artırarak devam ettireceğini düşünerek Ünye Şehir Stadı’na gittim Zeminde biriken yaklaşık 5 cm’ye yakın kar örtüsünü gerek fotoğraflamak gerek de videosunu çekmek suretiyle TFF yetkililerine ilettim. Bu arada Futbol İl Temsilcimiz Ali Osman Osma ile de irtibatta kalarak süreci beklemeye başladık. Ancak ilerleyen saatlerde beklenen iptal kararı gecikince doğrudan TFF Kadın Futbol Departmanından Vahit Bey’e ulaşıp durumu anlattım. Sağ olsun Vahit Bey konuyu federasyon yetkilileri ile görüşerek bizi gerek mail yoluyla gerek de doğrudan telefonla arayarak erteleme bilgisini tarafımıza iletti.” şeklinde konuştu.

Ünye Gücü FK-Sinop Kuzeyspor TFF Kadınlar 3.Lig 5.Grup 11.Hafta karşılaşması daha sonra belirlenecek bir tarihte oynanacak.

SPOR AKSİYON

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!