Mart 20, 2023

5 Yıl Sonra Döndü Ama Covid-19’a Takıldı !

Ordu Amatörü’nün köklü kulüplerinden birisi olan ve 5 yıllık aranın ardından yeniden dönüş yapan Gürgentepespor, Covid-19 pandemisi nedeniyle 2.Amatör Lig’in oynanmayacak olması sonrasında hedefini önümüzdeki sezona çevirdi.

2019-2020 sezonu öncesinde 5 yıldır mücadele etmediği ordu Amatörü’ne katılma kararı alan Gürgentepespor’un 5 yıllık bekleyişi biraz daha sürecek. Yeşil-Siyahlı ekip, mücadele edeceği 2.Amatör Lig’de bir maça çıkmadan sezon bitti.

Ordu Futbolu’nda en son 2014-2015 sezonunda mücadele eden ve 2.Amatör Lig’de şampiyon olan Gürgentepespor, maddi imkansızlıklardan dolayı bir sezon sonra mücadele etmesi gereken 1.Amatör’e katılamamıştı. Ordu Amatörü’nün köklü kulüplerinden birisi olan ve uzun yıllar Amatör Küme’de mücadele eden Gürgentepespor, bu sezon Gürgentepe İlçesi’ndeki sporseverlerin ısrarları ve destekleri sonrasında geri döndü.

Gürgentepespor, Ordu 2.Amatör Küme A Grubu’nda Merkezspor, Çatalpınarspor, Çınarlıkspor, Fatsa Dumlupınarspor, Saraycık Belediyespor, Ünye Kartalspor, Çaybaşı Belediyespor ve Kabataşpor ile mücadele edecekti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!