Mart 28, 2023

52 Orduspor FK, Tesisleri Karantinaya Aldı !

TFF 3.Lig’de mücadele eden 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde, liglerin ertelenmesi ile birlikte teknik heyet, futbolcular ve kulüp personellerine izin verilirken, tesislerin karantinaya alındığı açıklandı.

Dünya genelinde birçok organizasyonları durduran Coronavirüs salgınından dolayı Türkiye’de bir süre seyircisiz oynanan spor organizasyonları ertelenmişti. Gençlik ve Spor Bakanı’nın açıklamasının ardından birçok takım faaliyetlerini durdururken, 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Basın Sözcüsü Olgun Alp konuyla ilgili açıklamada bulundu.

”Alınan Kararı Destekliyoruz”

‘Ülkemizdeki Corana Virüs salgınının yayılmaması açısından Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu , TFF, TBF, TVF Başkanları birlikte gerçekleştirdiği toplantının ardından profesyonel liglerde oynanacak müsabakaların ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladılar. Alınan bu kararı son derece olumlu buluyor ve 52 Orduspor FK olarak destekliyoruz. Bu hayati konuda Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve ekibini, korona virüsle mücadele kapsamında aldığı erken önlemler ve olumlu çalışmalarını da takdir ediyoruz. Toplumumuzun güvenini kazanmışlardır.’

”Karantina Altına Alarak İlaçlatacağız”

‘Türkiye çapında Corana Virüs (Covid-19) salgını ile ilgili önlemler kapsamında biz de kulüp olarak tedbirlerimizi alıyoruz. COVİD-19 virüsünün dünyada çok tehlikeli boyutlara ulaşması ve ülkemizi tehdit etmesi sebebiyle, tedbir amaçlı olarak, profesyonel liglerin ertelenme kararının ardından yönetim kurulumuz tarafından alınan karar doğrultusunda tüm futbolcularımız ve teknik heyetimiz Yönetim Kurulu Üyemiz Dr. Fatih Bostancı tarafından yapılan rutin kontrollerden sonra, liglerin başlama tarihi belli olana kadar, tesislerimizden bugün ayrılacaktır. Bu süreçte tesisimiz karantina altına alınarak ilaçlanacaktır. Personellerimiz ise izinli olacak ve kulüp tesislerimize bu süre zarfında ziyaretçi kabul edilmeyecektir.’

52 Orduspor Futbol Kulübü Basın Sözcüsü Olgun Alp son olarak yaptığı açıklamada ”Tüm dünyayı tehdit eden bu virüsle yaptığımız mücadelede ülke olarak alacağımız tedbirlerle sabırla üstesinden geleceğimize yürekten inanıyor ve herkese sağlıklı günler diliyoruz.” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!