Mart 24, 2023

52 Orduspor Futbol Kulübü Gece Maçı Oynamak İstiyor !

TFF 3.Lig 1.Grup’ta mücadele eden 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Basın Sözcüsü Olgun Alp yaptığı açıklamada gece maçı oynayabileceklerini belirtti.

2019-2020 sezonunda mücadele ettiği 3.Lig’de kümede kalma mücadelesi veren 52 OrduspOR Futbol Kulübü’nden, Türkiye Futbol Federasyonu’na istek geldi. Maçlarını oynadığı 19 Eylül Stadyumu’nda ışıklandırma olduğunu belirten Basın Sözcüsü Olgun Alp, sıcaklığın üst seviyede olduğu Temmuz ve Ağustos ayında Ordu’da oynanacak maçların gece oynanabileceğini belirtti.

52 Orduspor Futbol Kulübü’nün Basın Sözcüsü Olgun Alp, müsabakaların 18 Temmuz’da sıcak havalarda oynanacağını hatırlatarak: ”Birçok müsabaka sentetik çimde oynanacak. Sıcaklıklar 35 derecelerde olursa bu 45-50 derecelerde hissediliyor. Bu da futbolcu ve insan sağlığı açısından son derece önemli bir konu. Bizim bulunduğumuz liglerde gece maçı oynanmıyor. Çoğu statta ışıklandırma yok. Ama 19 Eylül Stadyumu’nda var” dedi.

Ligin bitimine 6 maç kala ligde kalma mücadelesi veren 52 Orduspor Futbol Kulübü, Ordu’da 1928 Bucaspor, Erzinspor ve Anagold 24 Erzincanspor ile karşılaşacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!