52 Yalıköy Spor Kulübü Ligi -9 Puanda Bitirdi !

2021-2022 sezonunda mücadele ettiği Kadınlar 3.Ligi’nde saha içinden çok dışındaki olaylarla gündeme gelen 52 Yalıköy Spor Kulübü, ligin son hafta maçında Trabzon Kardelen Spor’a 5-0 kaybetti ve ligi -9 puanla son sırada bitirdi.

Ordu’yu Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde temsil etmek için senelerdir yaptığı çalışmalar sonrasında liglere katılım sağlayan 52 Yalıköy Spor Kulübü , ligin son hafta maçında sahaya çıktı. Ordu ekibi, ligde kendi sahasında konuk ettiği Trabzon Kardelen Spor karşısında aldığı ağır mağlubiyetle birlikte sahadan 5-0 mağlup ayrıldı.

52 Yalıköy Spor Kulübü’de sezon genelinde oynanan iki karşılaşmada alınan dört puan, rakiplerinin itirazı sonrasında incelenmişti. 52 Yalıköy Spor Kulübü’nün bu iki maçlarda sahte lisanslı futbolcu oynattığı ortaya çıkınca puanları geri alınmış ve her maç için 3 puan silme cezası verilmişti. Sezonun ikinci yarısında oynaması gereken Rüsumat-4 Gençlik ve Spor maçına da çıkmayan 52 Yalıköy Spor Kulübü buradan da 3-0 hükmen mağlubiyet ve 3 puan silinme cezası alınca eksi puanla bitirdi.

İlk sezonunda sahte lisans olayları ile çalkalanan 52 Yalıköy Spor Kulübü, 10 maçı tamamını kaybetti ve sezon sonunda puan tablosunda -9 puanla son sırada yer aldı. Rakip kalelere 7 gol atan Ordu ekibi, rakiplerinden ise 49 gol yedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!