Mayıs 29, 2023

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Amatör Ligler hakkkında aldığı kararın ardından Bölgesel Amatör Lig’e yükselen Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, 6 yıl aranın ardından yeniden üst lige yükseldi.

Ordu 1.Amatör Lig’de B Grubu’nda mücadele eden ve normal sezonu lider bitiren Lig’e yükselen Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, Play-Off maçında Çamaşspor ile eşleşmişti. Covid-19 pandemisi nedeniyle oynanmayan maçların ardından Mor-Beyazlı ekibin şampiyonluk hesabını TFF netleştirdi.

Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, 5 yıl önce küme düştüğü Bölgesel Amatör Lig’e dönmeyi başarırken, önümüzdeki sezon ise profesyonel liglerde mücadele edebilmek için yarışacak.

Soyaspor Genlik adıyla Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de yıllarca boy gösteren ve Amatör Lig’e düştükten sonra adını önce Yeni Mahalle 52 Spor ardından Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü yapan takım, bu sezon aldığı başarılı sonuçlar ve TFF’nin pandemi süreci kararı sonrasında üst lige çıkmayı başardı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!