Mart 28, 2023

8 Yıl Önce Netleştirilen Logo Konusu !

2019-2020 sezonunda herhangi bir lige katılım sağlayamayan ve Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nün takımın eski logosunu kullandığı Orduspor Kulübü’nde logo tartışmasına noktayı 2012 yılında o dönemin ikinci başkanı Uğurcan Ataoğlu koymuştu.

1967 yılından bu yana Türkiye’de profesyonel liglerde mücadele eden ancak son yıllarda yaşadığı maddi ve sportif başarısızlıklarla beraber önce Bölgesel Amatör Lig sonra da Yerel Amatör Lig’e düşen Orduspor, bu sezon ise herhangi bir ligde mücadele etmemişi. Mor-Beyazlı kulüple alakalı olarak önce Yeni Orduspor daha sonra ise Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü projeleri yapılırken, logo konusu ise hep tartışma konusu olmuştu.

Arma ve ismin devamı yerine farklı armalar ve isimlerle yeni projeler üzerine gidilen Ordu Futbolu’nda, Orduspor logosu hakkında en önemli açıklama ise 2012 yılında yapılmıştı. Eski logonun değiştirilerek modernleştirilmesinde öncü olan reklamcı Uğurcan Ataoğlu, o dönem ikinci başkanlık yaptığı Orduspor Kulübü’nde logo ile ilgili şu açıklamaları yapmıştı.

”Mesleki tecrübeme dayanarak söylüyorum. Orduspor’un değiştirilmesi teklif dahi edilemez sadece iki değişmezi var: Adı ve rengi. Bunun dışındaki her şeyi sorgulamalıyız, tartışmalıyız, denemeliyiz, yanılmalıyız. Dünyadan Ordu’ya bakıp kendimize çeki düzen vermenin zamanı. İngiltere ve Almanya’daki büyük kulüplerin store mağazalarını gezip, ürünlerini inceliyoruz. Bize uygun fikir ve uygulamaları örnek alıyoruz. En büyük kulüpler bile logolarını, değişim ve gelişim fikirlerine açık tutuyor. Dayım Ali Ataoğlu, bahçeden kopardığı menekşeyi göstererek “İşte Orduspor’un gerçek rengi bu. Ne koyu mor, ne de eflatun. İkisinin arasında bir renk!” derdi.”

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!