Mart 26, 2023

A Koleji Hedefi Tutturamadı !

Türkiye Kadınlar Basketbol 1.Ligi’ni 10. sırada tamamlayan Ordu İEF A Koleji, hedefine ulaşamadı. Sezona şampiyonluk hedefiyle başlayan Ordu temsilcisi, Play-Off’a bile kalamayarak hayal kırıklığı yarattı.

Başkan İlhan Şahin önderliğinde iddialı bir ekip kuran ve takımın başına da tecrübeli Başantrenör Aydın Uğuz’u getiren Ordu İEF A Koleji, fırtına gibi başladığı sezonu kötü bitirdi. Türkiye Kadınlar Basketbol 1.Ligi’nde çıktığı 30 müsabakada 13 galibiyet 17 mağlubiyet alan Ordu temsilcisi, topladığı 43 puanla ligi 11. sırada tamamlayabildi.

Sezon başında bir üst lige hedefi koyan A Koleji, ne üst lig ne de Play-Off hedefine ulaşamadı.

Ayrılıklar yaktı

Devre arası olmadan takımın sayı yükünü çeken isimler Sanem Gamze Zeren ve Deniz Doğan’ın ayrılmasının ardından bir türlü işleri rayına oturtamayan Ordu temsilcisinde, transfer edilen oyuncuların da katkı verememesi seri mağlubiyetlere neden oldu.

Sezon içinde yönetim ve Başantrenör Aydın Uğuz arasında da fikir ayrılıkları yaşanırken, her şeye rağmen Uğuz sezonu tamamladı. Sezonun tamamlanmasının ardından Başantrenör Aydın Uğuz ve oyuncuların takımdan ayrıldığı belirtildi.

Öte yandan Ordu İEF A Koleji’nin yeni sezonda nasıl bir yol izleyeceği ise henüz netleşmedi.

Ordu Hayat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!