Mart 26, 2023

”A Takım Faaliyetlerini Durdurduk”

Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden ve Play-Off maçına çıkmanın hesaplarını yapan Kotyora Futbol Kulübü, yaptığı açıklamada coronavirüs sebebiyle A Takım faaliyetlerini durdurduklarını belirtti.

2019-2020 sezonunda mücadele ettiği 1.Amatör Lig’de Play-Off Çeyrek Final maçına hazırlanan Kotyora Futbol Kulübü’nde, sosyal medyadan yapılan açıklamada A Takım faaliyetleri ve tüm sportif faaliyetlerinin durdurulduğu açıklandı. Tüm dünyada ertelenen sportif faaliyetler Türkiye’de seyircisiz olarak devam ederken, Kotyora Futbol Kulübü’nden şu açıklama yapıldı.

”Kotyora FK, 12 Mart Perşembe günü Milli Eğitim Bakanlığımızın okulları tatil etmesi kararı ile önce alt yapı faaliyetlerini, bugün itibariyle de A takım faaliyetlerini de durdurarak tüm sportif faaliyetlerini askıya almıştır. Camiamıza ve spor kamuoyuna duyurulur. Devletimiz yoğun bir gayret ile yeni tip Covid-19 virüsün ülke geneline yayılmasını engellemeye çalışmaktadır. Bizler de bir yasal zorunluluğun gelmesini beklemeden sosyal etkileşimi azaltarak bu çabaya katkı vermeliyiz. Biz Kotyora FK olarak vicdani ve insani sorumluluğumuzu yerine getirip sağladığımız sosyal etkileşimin önüne geçerek devletimizin mücadelesine katkı sağladık. Beklentimiz tüm kulüp vb. toplulukların sosyal etkileşimlerini sıfırlaması ve ülkemizin bu virüsü kayıpsız atlatmasıdır.”

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!