logo

Acil 500 bin TL lazım…

Futbol, basketbol ve voleybol branşlarında yoluna devam eden Orduspor Kulübü’nde maddi sıkıntılar bitmek bilmiyor. Bu sorunları aşmak için Başkan Yaşar Pamuk önderliğinde girişimlerini sürdüren Mor Beyazlı Kulüp, geçen hafta Ordu’ya gelen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile görüşmelerde bulunarak destek istedi.

orduspor_logo

Maddi sıkıntılar yüzünden zor günler geçiren Orduspor Kulübü’nün, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile görüşerek destek sözü aldığı öğrenildi.

Kurtulmuş bilgi aldı…

Orduspor Kulübü’nün maddi durumu konusunda Başkan Yaşar Pamuk ve yönetim kurulundan bilgiler alan Kurtulmuş, mevcut sıkıntıları çözmek için talimatlar vereceği bildirildi.

Sponsorla çözülecek…

Orduspor’un maddi sıkıntılarının sponsorlar aracılığıyla çözüleceği öğrenilirken, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’un bu konuda destek olacağı edinilen bilgiler arasında.

Yılmaz’ın da sözü var!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, daha önce Orduspor’a bu sezon için 1 milyon TL söz vermişti. Başkan Yılmaz; “Sezon başında bu kampanyayı başlatmış ve toplanan yardımın iki katını vereceğimizin taahhüdünde bulunmuştuk. Bu sezon Orduspor’un mali zorluklarını bildiğimiz için sezon başında 700 bin liralık destek sağlamıştık. Bugün de Ordusporumuzun yaptığı yardım toplantısına 19 ilçe Belediye Başkanımızla çıkartma yaparak takımımızın yanında olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da desteklerimiz sürecek. Orduspor’un maddi sorunlarını çok iyi biliyoruz. İnşallah Orduspor’a bu sezon 1 milyon lira daha vermeyi taahhüt ediyorum. Hayırlı olsun” demişti. Yılmaz’ın henüz taahhüt etiği miktarı sezon içinde vereceği alınan bilgiler arasında.

Acil 500 bin TL lazım…

Futbolcu ve basketbolcuların ödemelerini yapmak için acil 500 bin TL paraya ihtiyacı olan Orduspor’un, bu parayı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın yardımıyla çözmesi bekleniyor.

Başkan Pamuk ihtiyacı açıkladı

Orduspor Kulübü’nün ne kadar ihtiyacı olduğunu açıklayan Başkan Yaşar Pamuk; “Parasını alamayan futbolcular, alacağı kaç lira olursa olsun federasyonda hakkını arama hakkı var. Futbol ve basketbolda rahat etmemiz için yaklaşık 500-600 bin TL’lik bir desteği ihtiyacımız var. Verilen taahhütlere uyulursa bu sorunu da aşacağımız düşünüyorum. Çok büyük paralara gerek yok. Orduspor Kulübü, bir pide alamayacak durumda. Ama biz buna rağmen kulübün itibarını düzeltmeye çalışıyoruz. Şu an Orduspor Kulübü’nün piyasaya borcu yoktur” şeklinde konuştu.

Ordu Hayat / Tevfik Kul

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

escort bayan
tokat masaj salonu
trabzon masaj salonu
yalova masaj salonu
denizli masaj salonu
mersin masaj salonu
sakarya masaj salonu
tekirdağ masaj salonu