Mayıs 31, 2023

Nasıl başlasam, neresinden anlatsam şu an bilmiyorum. Bilen bilir, geçtiğimiz haftalarda yaşanan süreçle ilgili net kararımı vermiş ve yazılı basın olan gazeteciliği bırakmıştım. Bunun en önemli sebebi adalet yoksunu olan spor medyasına artık laf anlatamayacak olmamdı. Ben anlatırdım anlatmasına ancak Aşık Veysel’in dediği gibi işi özeti ‘İnan sana değil kastım, cahille muhabbeti kestim.’ niteliğindeydi.

Yıllardır birçok mecrada Orduspor’u savundum. Haklı olanın hakkını alması gerektiğini söylemekten yorulmadım. Adalet ve hukuk düzeninin Ordu’da esamesinin okunmadığını söylerken ben kötü oldum. Böyle kötü olunacaksa razıydım ve susmadım. Susturulmaya çalıştılar, tehdit ettiler ancak son sözde birleşme olayına kadar devam ettim. Yapamayacaklarını biliyordum ancak bu süreçteki psikolojik halimin herkese zarar verebileceğimden dolayı kendimi sessize aldım diyelim.

Peki şimdi haklı olarak soracaksınız neden döndün ? Bu kararı almam kolay olmadı ancak Belediye tarafından adaletin sağlanmaya çalışıldığını gördükten ben de buna kayıtsız kalamadım. Yıllardır söylediklerimin artık ortaya çıkması, ahbap-çavuş ilişkisinin bitecek olması ve en önemlisi de iç içe geçmiş menfaat gruplarının dağıtılmaya çalışılması bu kararı almamda yardımcı oldu.

Bunu çekinmeden yine söylüyorum Orduspor ve Ordu Futbolu için yapılan iyi şeyleri ön planda tutup, kötü şeyleri her zaman eleştirmeye devam edeceğim. Geri dönmem konusunda mesaj atan ve arayan herkese de teşekkür ediyorum. Evet, döndüm. Hadi iş zamanı ?

SAMET KARADAĞ / KÖŞE YAZISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!