Mart 24, 2023

”Adayınla Çalışacaksan İstifa Etmelisin”

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığı seçimi öncesinde tartışmalar sürerken, adaylığını açıklayan Zafer Öztürk’ten Ordu Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma’ya böyle devam edecekse istifa etmesi gerektiğini belirtti.

Temmuz ayında yapılacak olan Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Olağanüstü Seçimli Genel Kurul öncesinde adaylar çalışmalarına başladı. Mevcut başkan Mustafa Kılıç’ın aday olmayacağını ve başkanlığı bırakacağını belirtmesinin ardından Genel Sekreter Metin Kır aday olduğunu belirtmişti.

Geçmiş yıllarda ASKF Başkanlığı yapan Zafer Öztürk’ün de aday olduğu seçimler öncesinde, özellikle Genel Sekreter Metin Kır’ın mevcut ASKF yönetimi ile seçim çalışmaları yapması tartışmaları beraberinde getirdi. Zafer Öztürk sosyal medya hesabından ise bu konuya tepki gösterdi.

Metin Kır ile birlikte seçim çalışmalarında yer alan Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma’nın yaptığının yanlış olduğunu belirten Öztürk: ”Futbol İl Temsilcisi arkadaş ASKF seçimlerinde tarafsız kalmalı. Sana oy vermeyecek kulüplerle karşı karşıya kalıyorsun. Destek vereceksen en mantıklısı istifanı verip ona göre adayınla çalışmalısın. Şansen çok etik gelmiyor. Yine de karar senin, başarılar.” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!