Mart 24, 2023

”Adil Olan Şey Liglerin Kaldığı Yerden Oynanması”

TFF 3.Lig 1.Grup’ta mücadele eden 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Basın Sözcüsü Olgun Alp yaptığı açıklamada futbola dönüş protokolünü incelediklerini ve liglerin oynanmasına hazır olduklarını belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir ile Eyüpspor Kulübü Başkanı Murat Özkaya, Kırklarelispor Başkanı Volkan Can, Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, İstanbulspor Başkanı Ecmel Sarıalioğlu ve TFF Başkan Vekili Yılmaz Büyükaydın video konferans toplantısının ardından henüz resmi açıklama yapılmazken, 52 Orduspor Futbol Kulübü cephesinden açıklama geldi.

Matematiksel olarak küme düşme şansı devam eden 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Basın Sözcüsü Olgun Alp önemli açıklamalarda bulundu. Alp yaptığı açıklamada ”Bizler ilk yönetime geldiğimizde zorunluluk olmamasına karşı ilk sağlık kurulumuzu oluşturduk. TFF’nin yayınlamış olduğu 35 sayfalık futbola dönüş protokolü önerisini inceledik. Liglerin oynanmasına hazırız. TFF’nin futbola dönüş protokolüne uyacağımızı tahahhüt ediyoruz. Amacımız liglerin kaldığı yerden tamamlanması. Sosyal medyadan ve değişik şekilde kulağımıza gelen duyumlar oluyor. Örneğin 2. Ve 9. Sırada kalan takımların play-off oynaması, biz bunu istemiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Kalan maçlar öncesinde küme düşme potasına 7, Play-Off potasına ise 12 puan fark olan 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Olgun ”Biz 52 Orduspor Futbol Kulubü olarak, 9. Sıradaki Silivrispor ile 3 puanlık farkımız bulunuyor. Biz Silivrispor’u yendiğimizde puanlarımız aynı olacak. Spekülasyonlara göre yani o takım Play-Off’a kalacak, biz kalamayacağız. Matemiksel olarak şansımız devam ediyor. Adil olanın liglerin kaldığı yerden oynanmasıdır’’ dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!