Mart 24, 2023

52 Orduspor Futbol Kulübü Basın Sözcüsü Olgun Alp, Pazar günü deplasmanda karşılaşacakları Adıyaman 1954 Spor karşısında mutlak galibiyet istediklerini belirtti.

Misli.com 3.Lig 4.Grup’ta ilk 3 haftayı lider kapatan 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Basın Sözcüsü Olgun Alp açıklamalarda bulundu. Kozanspor Futbol Kulübü maçı ve ligin kalanını değerlendiren Alp, seyircisiz maçların kötü olduğunu da belirtti.

Hafta sonu karşılaşacakları Adıyaman 1954 Spor’u mutlak yenmek zorunda olduklarını belirten Olgun Alp: “52 Orduspor Futbol Kulübü olarak, Misli.com 3. Lig 4. Gruptaki 3. Hafta müsabakasında kendi sahamızda Kozanspor FK ile 2-2 berabere kalarak haftayı 7 puanla ve lider olarak kapattık. İç sahadaki bu 2 puan kaybımızı bu hafta sonu deplasmanda oynayacağımız Adıyaman 1954 Spor’u yenerek kapatmaya çalışacağız.” dedi.

Taraftarların desteklerini hissettiklerini ancak onların tribündeki yokluklarının dezavantaj olduğunu belirten Alp: “Daha önceleri de belirttiğim gibi lig uzun bir maraton. Bu tip istenmeyen puan kayıplarımız olabiliyor. Önemli olan bu hatalardan ders çıkartıp, önümüzde oynayacağımız müsabakalarda aynı hatayı tekrar etmemektir. Biz yönetim olarak bu takıma güveniyor ve inanıyoruz. Çok değerli 52 Orduspor Futbol Kulübü taraftarlarımızın da takımlarına güvenip, desteklemelerini bekliyoruz. Biz özellikle iç sahada oynadığımız müsabakalarda taraftarlarımızın eksikliğini hissediyoruz. Geçen Pazar günü 2-0 önde götürdüğümüz Kozanspor FK maçının son dakikasında bireysel hatalardan yediğimiz gol, galip bitireceğimiz maçtan beraberlikle ayrılmamıza neden oldu. Şayet seyircimiz olsaydı, bu maçtan da galip ayrılabilirdik.” açıklamasını yaptı.

52 Orduspor Futbol Kulübü Basın Sözcüsü Olgun Alp “Geçtiğimiz hafta Pazar günü oynadığımız Kozanspor FK maçına gelerek bizlere destek veren Ordu Ak Parti Milletvekili Metin Gündoğdu’ya, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin’e teşekkür ediyoruz. Ayrıca Ordusporumuzun eski efsane başkanlarından Ergin Karlıbel ile eski Orduspor Yöneticiler, eski efsane futbolcularımızın basın aracılığı ile 52 Orduspor Futbol Kulübü’nü destekledikleri açıklamaları, başarı dileklerinde bulunmuş olmaları bizleri çok mutlu etmiştir. Kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Alp, son olarak ise “Bu hafta sonu 11 Ekim Pazar günü deplasmanda Adıyaman 1954 Spor müsabakası için takımımız Pazartesi günün izinli geçirmiş hazırlıklarına Salı günü itibariyle başlamıştır. Takımımızda eksik ve cezalı oyuncumuz bulunmamaktadır. Tam kadro antrenmanlara Cuma gününe kadar devam edeceğiz. Perşembe günü sabah tüm takım kafilemiz Covid-19 testinden geçip, Cuma günü sabah tesislerimizden ayrılarak Adıyaman’a hareket edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!