Nisan 2, 2023

Ahmet Şenol Gururumuz Oldu !

Ordu Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda yapılan Genç Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası Final Müsabakaları ile madalyalar sahiplerini buldu. Ordulu Ahmet Şenol +91 Kg.da İstanbullu rakibini 5 Puanlık farkla yenerek Türkiye Şampiyonu oldu.

69 kiloda Ersin Küçük ve 81 kiloda Cengizhan Set ise turnuvayı 3.lük ile tamamladılar. 3 raund boyunca rakibine fırsat tanımayan Gençlikspor Kulübü sporcusu Ahmet Şenol ise +91 Kg.da önemli bir başarıya imza atarak Türkiye şampiyonu oldu.

Antrenör İsmail Uykur ve Boks İl Temsilcisi Mustafa Genç, kazanılan bu başarıyı Ordu halkına armağan ettiklerini ve hedeflerinin Avrupa ve Dünya Şampiyonasında başarı elde etmek istediklerini söylediler.

Şampiyona hakkında konuşan Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç; “Organizasyonu çok iyi bir şekilde tamamladık. Gerçekten üst düzey maçlara şahit olduk. Türkiye’nin geleceği olacak gençlerimizin böylesine önemli bir turnuvada iddialı görmek beni onurlandırdı. Hedefimiz Avrupa ve Olimpiyatlar’da Şanlı Türk Bayrağımızı dalgalandırmak. İnşallah bu hedefimize ulaşacağız. İlimize gelen bütün spor kafilelerine ve misafirlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ordu Hayat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!