Haziran 4, 2023

Akkuş Belediyespor Kaybettiği Kadar Kazandı !

Voleybol Erkekler 1.Ligi’nde mücadele eden Akkuş Belediyespor, geçen sezon kaybettiği maç kadar bu sezon maç kazanırken küme düşmekten son anda kurtuldu.

2016-2017 sezonunda aldığı başarılı sonuçlarla Voleybol Erkekler 1.Ligi’ne yükselen Akkuş Belediyespor, bu sezon en kötü performansını sergiledi. İlk iki sezonda Play-Off mücadelesi veren ve geçen sezon bunu başaran Akkuş Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, bu sezon ise kümede kalmayı son haftalarda başardı.

2017-2018 sezonunda mücadele ettiği 1.Lig’de Ordu’ya yeniden Voleybolu sevdiren ve Akkuş halkını spor salonuna kilitleyen Akkuş Belediyespor, ilk sezonunda aldığı başarılı sonuçlarla alkış almıştı. Mücadele ettiği B Grubu’nda sezonu 18 galibiyetle 6.sırada tamamlayan Akkuş Belediyespor, Play-Off’a kalamamıştı.

Bir sezon sonra performansını üzerine koymayı başaran Akkuş Belediyespor, 26 lig maçında 20 galibiyet ve 6 mağlubiyet ile ligi 3.sırada bitirerek hedeflediği Play-Off’a ulaşmıştı. Ordu temsilcisi, Yarı Final 1.Grup’ta oynadığı 3 maçı da kaybedinde o sezonu o noktada tamamlamıştı.

Akkuş Belediyespor Erkek Voleybol Takımı bu sezon ise voleybolseverleri şaşırttı. Akkuş Belediyespor, geçen sezon 6 mağlubiyet alırken, 2019-2020 sezonunda ise sadece 6 maç kazanabildi. Aldığı kötü sonuçlarla ligde küme düşme korkusunu yakından hisseden Ordu temsilcisi, son haftalarda aldığı başarılı sonuçlarla ligde kalmayı başardı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!