Mart 20, 2023

Akkuş Belediyespor Tecrübeli Başantrenöre İmzayı Attırdı !

Voleybol Erkekler 1.Ligi’nde son iki senedir Play-Off’a kalan ancak üst lige yükselme şansını kıl payı kaçıran Akkuş Belediyespor, yeni sezonda Mehmet Aydın ile yollarını ayırırken tecrübeli başantrenör Levent Zoroğlu’yu Ordu’ya getirdi.

Ordu’da Voleybol denilince akıllara gelen ilk takım olan Akkuş Belediyespor Erkek Voleybol Takımı’nda, yeni sezon öncesinde taşlar yerinden oynamaya başladı. İki sezondur Mehmet Aydın’ın çalıştırdığı Akkuş Belediyespor, Efeler Ligi’nin kapısında dönerken başta Akkuş İlçe Belediye Başkanı İsa Demirci olmak üzere yönetim kolları sıvadı.

Akkuş Belediyespor Erkek Voleybol Takımı’nde yeni sezonun çalışmaları erkenden başlarken kariyerinde defalarca şampiyonluk sevinci yaşayan ve Avrupa Kupaları maç tecrübesi olan yaşayan tecrübeli antrenör Levent Zoroğlu ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. 1997 yılında Tokat Belediye Plevnespor’da yardımcı antrenör olarak Voleybol antrenörlüğüne adın atan Levent Zoroğlu, sonrasında Sivas 4 Eylül Belediyespor’a başantrenör kariyerine başladı. 8 sene Sivas 4 Eylül Belediyespor’u çalıştıran Zoroğlu, takımını 2 kez Efeler Ligi’ne çıkarmayı başardı. 2016-2018 yılları arasında iki sezon İnegöl Belediyespor’u çalıştıran Zoroğlu, Bursa ekibi ile Avrupa kupasında mücadele etti. Arhavi Voleybol ve İnegöl Belediyespor’u da çalıştıran Zoroğlu geçtiğimiz sezon Bursa Büyükşehir Belediyespor’da görev yapmıştı.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ise imza töreninde yaptığı açıklamada: ”Erkekler Voleybol 1. Lig’inde bugüne kadar ilimizi başarıyla temsil eden Akkuş Belediyespor’umuzda Baş Antrenör Levent Zoroğlu ile yeni sezon için sözleşme imzaladık. Atılan imzaların her iki taraf için de hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah Efeler Ligi hedefimizi bu sezon gerçekleştirerek küçük şehrin büyük hikâyesini yazacağız.” açıklamasını yaptı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!