Akkuşlu Sporcu, Ermeni Rakibini Dağıttı !

Bulgaristan’ın Sofya kentinde düzenlenen Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonasında 110 kg da mücadele eden Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü Sporcusu Adil Mısırcı, Ermeni rakibini yenerek Dünya 3’ncüsü oldu.

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen Dünya Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonasında 110 Kg Adil Mısırcı ABD’li Catka’yı 7-4 repesajda Moldovalı Marius Uja’yı (8-0) yenerek çıktığı müsabakada Ermeni rakibi Sergey Sargsyan’ı (3-2) yenerek bronz madalya kazandı.

Akkuş ilçesi Salman Mahallesi’nden olan Adil Mısırcı, Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonası’nda 110 kg‘da dünya üçüncüsü olarak adından söz ettirdi.

Mısırcı’nın bronz madalya alarak dünya üçüncülüğünü tebrik eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Avrupa’da aldığımız her başarı Türk’ün gücünü tüm dünyaya göstermesi için bir fırsattır” dedi.

Başkan Güler, “2 yıl önce kurulan Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübünün elde ettiği başarılar kısa sürede ne denli önemli bir yol kat ettiğini gözler önüne seriyor. Kısa süre önce yine güreş takımımız İtalya’dan 1 gümüş, 1 bronz madalya ile dönmüştü. Şimdi de bir başka sporcumuzun dünya üçüncülüğü elde ederek hem ülkemizi hem de ilimizin adını duyurması bizleri gururlandırdı. Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübümüzün başarılarının daim olacağına inancımız tamdır. Avrupa’da aldığımız her başarı Türk’ün gücünü tüm dünyaya göstermesi için bir fırsattır. Bizde bu noktada üzerimize düşeni sonuna kadar yerine getireceğiz” diye konuştu.

Ordu Hayat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!