Mart 28, 2023

Alt Ligdeki Takımlar ‘Geri Dönüşe’ Kararsız !

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Haziran ayında liglerin yeniden başlayacağı belirtilirken, 2.Lig ve 3.Lig’deki takımınların bir çoğu futbola dönüşün sağlıklı olacağını düşünmüyor.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun futbola devam kararı 2 ve 3. lig kulüplerinde huzursuzluk yarattı. Alt liglerde mücadele eden 90 takımdan 66’sı maçlara çıkmak istemiyor. Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Nihat Özdemir’in, TFF Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından ertelenen liglere geri dönüleceğini belirtmesi alt lig takımlarını ikiye böldü.

Habertürk’ün haberine göre; İkinci ve üçüncü liglerde mücadele eden 90 takımdan 66’sı maçlara çıkmak istemiyor. Pandemi sürecinde gelirleri yüzde 90 azalan kulüpler, oyunculara maaş vermekte zorlanıyor. Futbola yeniden dönüşle testler için sağlık giderleri artacak. Ayrıca takım otobüsü sayısı 1’den 3’e çıkacak. Mali açıdan zor durumda olan kulüplerin yükü iyice artmış olacak. Takımlarda sözleşmesi 31 Mayıs ve 30 Haziran’da bitecek birçok oyuncu var. Kulüpler bu oyuncuları motive etmenin zor olacağını düşünüyor. Şampiyonluk ve kümede kalma mücadelesi veren takımlar, iddiası olmayan takımların maçlarının sonuçlarının manipülasyona açık olduğunu ve kontrol edilmesinin zor olduğunu belirtiyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!