Mart 20, 2023

Altınordu Belediyesi’nden Amatör’e 500.000 TL Yardım !

Altınordu Belediyesi Covid-19 salgını nedeniyle olumsuz etkilenen faal amatör spor kulüpleri ile hakemlere 5000.000 TL destekte bulundu.

Sosyal destek paketi için düzenlenen lansman programında konuşan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören yaptığı konuşmada “Altınordu’muzda Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu bünyesinde 28 branşta faaliyet gösteren 71 spor kulübü bulunmaktadır. Yine ilimiz ve ilçemiz de bireysel sporlarda madalya kazanan ve milli olan sporcularımız bulunmaktadır. Altınordu İlçe Spor Müdürlüğümüzden aldığımız verilere göre 25.780 Erkek, 14.224 Kadın olmak üzere toplamda 40.004 lisanslı sporcumuz bulunmaktadır. Spor şehri olmak istiyoruz ve spor şehri olurken bütün branşlarda var olmak gerektiğine inanıyoruz. Bu iddiamızı gerçekleştirmek için de gençlerimizin daha çok spor yapmalarını hedefliyoruz. Çünkü “Gençlik, istikbalimizin teminatıdır.” dedi.

Altınordu Belediyesi olarak spora desteklerinin süreceğini açıklayan Aşkın Tören: “Altınordu Belediyesi olarak branş ayrımı yapmadan spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceğiz ve İlimizin sporda marka bir şehir olması için var gücümüzle çalışacağız. Sporun kalkınması ve gelişmesinin en büyük kanalı olan amatör spor dallarının faaliyetlerine, salgına yönelik önlemler alınarak devam etmesini önemsiyoruz. Altınordu Belediyesi olarak, olanaklar doğrultusunda amatör kulüplerimizin ve sporcularımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Salgın nedeniyle spor okulu faaliyetleri tamamen duran, gelir kaynakları tükenen ve ekonomik çıkmaza giren kentteki amatör spor kulüplerimiz var. Amatör spor kulüplerinin yaşatılmasını önemsiyoruz ve gerek kulüplerimize gerekse yöneticilerine “Destek Bizden, Başarı Sizden” sloganıyla desteğimizi hayata geçirdik.” ifadelerini kullandı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, AK Parti İl Başkan vekili Dr. Mehmet Katırcıoğlu, Spor İl Müdürü Mustafa Genç, AK Parti Altınordu İlçe Başkanı Selman Altaş, Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Kır, Ordu İl Hakem Kurulu Başkanı Kahraman Minnet, spor kulübü temsilcileri ve çok sayıda sporcu katıldı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!