Mart 28, 2023

”Altınordu Tesisleri Tam Bir Tesis Haline Geldi”

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri ve Başkan Adayı yaptığı açıklamada son 6 yıldır hep biz diyerek çalıştıklarını ve bu şekilde çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Covid-19 virüsü nedeniyle Ordu Amatörü’nda spor adamlarına maske dağıtımını sürdüren Ordu ASFK’de Genel Sekreter Metin Kır aynı zamanda Genel Kurul çalışmaları da yapıyor. Genel Sekreterlik görevini bir üstte çıkarmak isteyen ve Temmuz ayında yapılacak olan kongre öncesinde adaylığını koyan eski hakem Kır, önemli açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Karşıyaka Spor Tesisleri’ndeki tesis kontrolünü adaylık sürecinde oy toplama hamlesi olarak konuşulmasına tepki gösteren Metin Kır ”Öncelikle tüm kamuoyunun bilmesi gereken en önemli konu bizler son derece önemli bir kamu görevi yapmaktayız. Türkiyede TASKK ilimizde ise Federasyonumuz üye kulüplerinin daha kaliteli bir ortamda spor yapabilmeleri için çalışmaktadır. Bu bağlamda göreve geldiğimiz günden bu güne kadar elimizden ne geliyorsa fazlasını yapmaya çalıştık. Karşıyaka Tesislerinde yapımı halen devam eden sporcu ve hakem Soyunma odaları yapımında hiç bir zaman söylendiği gibi ’Ben yaptım, ben sağladım’’ gibi bir açıklamamız olmamıştır. Sayın Valimiz Serdar Yavuz’un 2019-2020 sezonu açılış töreninde yaptığı açıklamanın ardından yapılan istişareler sonrasında çalışmalar başlamış bizde federasyon olarak takibini yapmaktayız. Ne yani biz değilde tabipler odası veya ziraat odası mı takip edecek. Tabiki kulüplerimizi ilgilendiren bu konuda işin takipçisi olmamız son derece doğaldır” dedi.

Kır yapılan tesisleşme konusuna da değinerek “İlimizde son 5-6 yıla bakıldığında son derece güzel işler oldu. Tüm ilçe sahalarımız yenilenirken özellikle Altınordu Karşıyaka tesisleri tam bir tesis haline geldi. Son olarak Fatsa ek sahanın zemi yenilemesi yapıldı ve kulüplerimizin hizmetine sunuldu. Bu konuda basta sayın Valimiz Seddar Yavuz olmak üzere gençlik ve spor il Müdürümüz Mustafa Genç’e teşekkür ederiz. Yine ilimizde kulüplerimiz adına bu kazanımlar olurken yapanlara vesile olanlara teşekkür etmeyecek miyiz. Yâda biz değilde alakası olmayan STK’lar mı teşekkür edecek” açıklamasını yaptı.

Metin Kır son olarak 30 kulübü yağmurluk yapılan dönemden 370 bin tl yardım yapılan dönemlere geldiklerini belirtirken, herhangi bir polemiğe girmeden projeleriyle konuşulmak istediklerini söyledi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!