Mayıs 31, 2023

5 yıl içerisinde altyapıya verdiği önemle A takıma oyuncular kazandıran Yeni Orduspor’un başarılı bir iş çıkardığını söyleyen Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Kılıç, faaliyetlerin devam etmesi gerektiğini dile getirdi.

2 yıl içerisinde alt yapıdan 7 oyuncularının profesyonel olduğunu söyleyen Kılıç, Yeni Orduspor altyapısından daha çok oyuncuların çıkabileceğini dile getirdi.

150 sporcunun olduğu bir altyapının faaliyetlerinin sonlandırılmayacağını aktaran Kılıç, yeni yönetimin altyapıya aynı önemi vereceğine inandığını ifade etti.

“Bir sürü yetenekli oyuncu var”

Bugüne kadar altyapıyı en iyi şekilde getirdiklerini kaydeden Kılıç; “Yeni Orduspor altyapısında 7-19 yaş aralığında yaklaşık 150 sporcumuz var. Çocuklarımızın fiziksel ve sportif olarak gelişiminin yanı sıra psikolojik olarak da destekler verdik. Çocuklarla yakından ilgilendik. Antrenmanların yanı sıra eğitimi de birlikte götürmeye çalıştık. Profesyonel takımın alt yapısı olduğumuz için, aldığımız kupalar ve madalyaların bir yere kadar önemi var. Sezon boyunca hep Ordulu oyuncuları altyapıdan profesyonel takıma nasıl kazandıracağımız üzerine çalıştık. Hocalarımızla birlikte sürekli yetenekli oyuncuları aradık. Emir Berk Yılmaz, Berkan Akyol ve Erce Güngör gibi 3 tane oyuncuyu A takıma gönderdik ve profesyonel olup müsabaka oynadılar. Daha önce de yine kendi altyapımızda kaleci Batuhan Bahtiyar, Abdullah Berkay Ekmekçi, Batuhan Aktaş ve Emre Kıran profesyonel olmuştu. Altyapısı bu denli gelişme gösteren bir kulüp, yine altyapısıyla adından söz ettirir. Kapanma gibi bir durum söz konusu olamaz” diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!