Mart 24, 2023

Amatör Beklemede, 370 Bin TL Nerede ?

Ordu’da Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler tarafından aylar önce Amatör Takımlar için maddi yardım olarak planlanan 370 Bin TL’nin henüz yatırılmaması kafalarda soru işareti yarattı.

2019 yılında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in söz olarak verdiği ve 12 Mart 2020 tarihinde resmi olarak kulüplere yardımların aktarılacağı açıklanan 370 Bin TL, 3 aydır bekliyor. Sportif anlamda birçok yatırımın yarıda kaldığı ya da belirlenen tarihte yetiştirilmediği görülürken, 370 bin TL’nin ne zaman yatırılacağı bilinmiyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin; 1. Amatör Lig, 2. Amatör Lig, Kadınlar 3. Lig, U15- U17- U19 Liglerinde mücadele eden futbol kulüpleri ile 2019 yılı içerisinde ferdi branşlarda faaliyette olan spor kulüplerinin faal sporcularına çerçevesinde 36 futbol kulübü ve 1.333 sporcuya 271 bin TL, ferdi branşlarda faaliyet gösteren 80 kulüp ve 4.950 sporcuya ise 99 bin TL olmak üzere toplamda 370 bin TL nakdi yardım çeki takdim edeceği belirtilmişti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler yardım ile ilgili “Amatöre ve altyapıya yatırım yapmak gençliğe ve geleceğe yatırım yapmaktır. Bizler sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz. İlimizde farklı branşlarda faaliyet gösteren, ulusal ve uluslararası yarışmalarda önemli başarılar elde eden sporcularımız bulunuyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak bu sporcularımıza şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da desteğimizi devam ettireceğiz.“ açıklaması yaparken aradan geçen 3 ayda ücretlerin yatırılmaması konusunda sessizliğini koruması dikkatlerden kaçmadı.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!