Amatör Futbolu İçin O Maddeler Değişti !

TFF Yönetim Kurulu’nun 20.12.2019 tarih ve 18 Sayılı toplantısında alınan kararla Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer Talimatı’nın 7 ve 8. maddelerinde değişiklik yaptı.

Sağlık Bakanlığı ”Sağlık Raporları Usul ve Esasları Hakkında Yönergesi nde yaptığı değişiklik ile yeni uygulama olan” Durum Bildirir Tek Hekim Raporu” metni değiştirilmiş yaşanan sıkıntılardan dolayı yapılan çalışma ile Gençlik ve Spor Bakanlığı 3289 sayılı ”Gençlik ve Spor Hizmetleri Kanunu” kapsamında kurulan spor federasyonlarını kapsayan ”Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Yönetmeliği‘’mi 14 Aralık 2019 tarih ve 30978 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak önemli bir adım atılmıştır.

TASKK tarafından yapılan girişimler sonucu TFF ”Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer Talimatı”ında değişiklik yapılarak gerekli düzenlemeye ilişkin 20.12.2019 tarihinde yapılan TFF Yönetim Kurulu’nda alınan karar 23.12.2019 tarihinde TFF internet sitesinde yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Yapılan bu değişiklik ile amatör futbolcular ve sporcularda sağlık raporu sadece Filiz lisanslarda istenecektir. Vize ve referanslarda sağlık raporu yerine 18 yaşından büyük futbolcu ve sporcuların kendisinin 18 yaşından küçük futbolcu ve sporcuların ise velisinin imzalayacağı sağlık beyanı formunu vermeleri yeterli olacaktır.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!