Mart 24, 2023

Amatör Ligler Hakkında Son Söz Bilim Kurulu’nun !

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından henüz açıklanmayan Bölgesel Amatör Lig ve yerel ligler takvimi hakkında son sözün Bilim Kurulu tarafından verileceği belirtildi.

2020-2021 sezonu öncesinde herhangi resmi kararların alınmadığı Bölgesel Amatör Lig ve yerel ligler hakkında Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararı beklenirken, nihai kararın TFF Sağlık Kurulu ile Bilim Kurulu’nun vereceği raporun ardından belli olacağı belirtildi.

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan konu ile ilgili açıklama yapılırken Bölgesel Amatör Lig ve yerel liglerin oynanmasını istediklerini söylerken, TFF Sağlık Kurulu ile Bilim Kurulu raporları ve önerileri doğrultusunda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınacak bir karar neticesinde sonuçlanacağı açıklandı.

Ordu ASFK açıklamasının devamında ise; ”Bir belirsizlik gibi görünse de yılda 120 bin müsabakayı oynatma başarısı gösteren ASKF’ler , Futbol İl Temsilciliği ve tertip komiteleri şartlar olgunlaşırsa tekrardan müsabakaların oynanması için hazır bir şekilde beklemektedirler. Dünya ve ülkemiz genelinde hüküm süren Pandemi durumuna göre TFF müsabakaların oynanması yönünde bir dizi kararlar alacaktır. Sayın Genel Başkanımız ve aynı zamanda TFF Başkanvekilimiz Ali Düşmez müsabakaların oynanması ile ilgili yoğun çaba sarf etmektedir. Ancak görünen o ki ; profesyonel müsabakaların oynanmasında bile sorunlar yaşanır iken ve bazı müsabakaların oynanmaması gerçeğinden hareketle Amatör müsabakaların 2020-2021 Futbol Sezonu ikinci yarısından önce başlaması pek mümkün gibi görünmüyor. Futboldan evine ekmek götüren on binlerce amatör futbolcu ve teknik adamlar, hakemler, gözlemciler, müsabaka sağlıkçıları, saha komiserleri ve bir çok görevli durumuna bakılınca, oynanması yönünde talepleri haklı olmakla beraber İnsan sağlığının en önemli etken olduğu da unutulmamalıdır. Ancak bugün başlanması durumunda Pandeminin bugünden daha olumsuz bir hale gelmesi durumunda liglerin durdurulması ya da yok sayılması ayrı bir kaos yaratacaktır. Sonuç olarak; beklentimiz Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, TFF Sağlık Kurulu ve her İl Hıfzıssıhha Kurullarının görüşleri doğrultusunda alınacak kararlar neticesinde liglerin oynanması yönünde gerekli izinlerin verilmesi oynanmasına müsaade edilmesidir. TFF Başkanvekili ve Amatör Kurul Başkanı Ali Düşmez’in gerekli kurullarla yaptığı ve yapacağı görüşmeler sonucunda konu ile alakalı gerekli açıklamayı en kısa zamanda yapacaktır.” ifadelerine yer verdi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!