Mayıs 28, 2023

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in yapılan toplantının ardından Profesyonel Ligler ve Bölgesel Amatör Lig’deki maçların başlayacağını belirtmesinin ardından gözler Yerel Amatör Liglere çevrilmişti.

Koronavirüs nedeniyle ara verilen futbol karşılaşmalarında amatör takımların destekçileri maçların oynanıp oynanmayacağını araştırmaya başladı. Amatör ligler tescil mi edilecek yoksa kaldığı yerden devam mı edecek tartışmaları devam ederken konu ile ilgili resmi açıklama henüz gelmedi.

İstanbul ASKF Başkanı olan ve geçtiğimiz günlerde TFF Başkan Vekilliği görevine getirilen Ali Düşmez, İstinye Orhan Saka Amatörler Evinde, Yönetim Kurulu ile bir toplantıda yaptı. TFF Başkan Vekili Düşmez, toplantı öncesinde basın mensupları ile bir araya geldi. Ali Düşmez’in açıklamasından en önemli ifade, “Süper Ligi çözememiş bu ortam, BAL ligi hariç diğer liglere hiç gelemez. Sonuç olarak kesin bir şey yok.” demişti.

Ordu 1.Amatör Lig’de Play-Off Çeyrek Final maçları oynanmazken, bu sezon kimin şampiyon olacağı merak ediliyordu. Aynı zamanda Ordu 2.Amatör Lig’de henüz sezon başlamamıştı.

SAMET KARADAĞ

1 thought on “Amatör Ligler Oynanacak Mı ?

  1. Ordu için konuşursak play offlar seyircisiz oynanabilir. 2. Amatör zaten hic baslamadi. Niye mart ayında 2. Amator başlatılıyor. Ekimde baslatilmiyor. Madem baslamadi veya baslayamadi bu saatten sonra ya hiç başlamamalı illa da başlayacaksa tek mac üzerinden tarafsız ve taraftarsız sahada oynanmalı. 3. Seçenek bu sene icin 3 takim 1. Amatore çıkacak o zaman 2 grup yerine 3 grup oluşturarak play off olmadan 1.ler çıkmalı.
    Grupları hic başlamayıp düşen takımlarla birlikte ekimde başlatarak seneye 5 takım 1.amatore çıkarılmalı. Ayrıca 1.amator ekimde başlayacağı için play offlar da eylüle ertelenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!