Mart 28, 2023

”Amatör Ligleri Önümüzdeki Günlerde Netleşecek”

Covid-19 salgını nedeniyle ertelenen liglere yeniden dönüş planları yapılırken, Amatör Ligler hakkında kararların alınmaması Amatör takımları meraklı bekleyişe itti.

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig, TFF 1.Lig, 2. ve 3.Lig’in yanı sıra Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’in başlamasına karar verirken, yerel amatör ligler için henüz karar çıkmadı. Birçok ilde olduğu gibi Ordu’da da 1.Amatör ve 2.Amatör Lig takımları çıkacak karara odaklandı.

Amatör Liglerle ilgili çıkacak karar öncesinde açıklamada bulunan Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma, kısa zamanda kararın verileceği belirtildi. Ali Osman Osma yaptığı açıklamada “Korona Virüs salgını nedeniyle ara verilen Türkiye Futbol Liglerinde 2019-2020 Sezonunun akıbeti netlik kazandı. TFF Başkanı Nihat Özdemir, ligleri 12-13-14 Haziran’da başlatma kararı aldıklarını açıkladı. Bu anlamda 52 Orduspor Futbol Kulübü, Fatsa Belediyespor, Altınordu Belediyespor ve Ünye 1957 Spor kulüplerimize kaldıkları yerden başarılar dileriz. Yerel amatör liglerimiz ile alakalı açıklamalar önümüzdeki günlerde netlik kazanacak olup siz değerli kulüplerimiz ile bilgi paylaşımı yapılacaktır.” dedi.

Ordu 1.Amatör Lig’de lig maçları biterken sadece Play-Off maçları kalmıştı. Ordu 2.Amatör Lig’de ise maçlar başlamadan ertelenmişti. Aynı zamanda altyaş kategorilerinde de bazı maçların oynanmadığı öğrenildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!