Nisan 1, 2023

Misli.com 3.Lig ekiplerinden 52 Orduspor Futbol Kulübü’nden yapılan yazılı açıklamada, Bölgesel Amatör Lig ve Yerel Amatör Liglerin başlatılması konusunda kulüplere destek verdi.

2020-2021 sezonunda profesyonel liglerin ardından başlatılması beklenen Amatör Ligler hakkında henüz somut bir adım atılmamıştı. Pandemi süreci nedeniyle Ekim ayı sonuna kadar amatör liglerin oynanmayacağının açıklanmasının ardından amatör takımlar liglerin bir an önce başlatılmasını belirtmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada ”2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig, Yerel Amatör Büyükler ve Yerel Amatör alt yaş grubu müsabakaları hakkında pandemi süreci takip edilerek ilgili kurumlar ile görüş alışverişinde bulunulmasına ve oluşacak yeni şartlara göre Ekim 2020 ayı sonunda tekrar değerlendirme yapılmasına ve bu müsabakaların program ve lig statülerinin bu şartlara göre belirlenmesine karar verilmiştir.” ifadelerine yer verilmişti.

52 Orduspor Futbol Kulübü de bu konu hakkında yazılı açıklamada bulunurken açıklamada şu ifadelere yer verildi: “52 Orduspor Futbol Kulübü ailesi olarak 70 bin amatör sporcuyu bünyesinde bulunduran, TFF amatör alt liglerin biran evvel başlatılmasını arzu ediyoruz. Sporun temelini teşkil eden amatörlerimizi biran evvel sahalara dönmesini, ekmeklerini kazanmalarını, sağlık koşullarını devletimiz tarafından ücretsiz karşılanarak sağlanması anlamında desteğimizin tüm amatörlerimiz ile beraber olduğunun bilinmesini istiyoruz. Devletimiz büyüktür, güçlüdür. Bu sorunun da amatörlerimizin lehinde çözeceğine inanıyoruz.” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!