Mart 26, 2023

Ordu’da Durugöl Tesisleri’nin yıkımı sonrasında Amatör Kulüpleri’nde faydalanması için de yapılacağı açıklanan Gülyalı Turnasuyu Tesisleri, iki sezondur sadece 52 Orduspor Futbol Kulübü’ne hizmet veriyor.

Yeni stadyum uğruna yıkılan Durugöl Tesisleri sonrasında Ordu Amatör takımları hem antrenman yapmakta hem de soyunma odaları imkanlarında zorluk yaşarken, henüz stadyum planlanması yapılmadan önce Amatör takımlara ‘müjde’ niteliğinde gösterilen Gülyalı Turnasuyu tesisleri, sadece 52 Orduspor Futbol Kulübü’nün kullanımı altında kalmaya devam ediyor.

2015 yılında açıklamalarda bulunan Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Durugöl’deki spor tesislerinin yıkılarak yerine Ordu Stadyumunun yapılacağı nedeniyle sporcularına antrenman yaptıracak yer sıkıntısı yaşayacaklarını düşünürken, Durugöl’deki sahanın yerine yapılacak olan yeni tesisin büyük ihtimalle Turnasuyu’nda bulundan deniz kenarındaki 14 dönümlük arazi üzerinde yapılacağını ifade etmişti. 2 sene sonra Altınordu ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde amatör spor kulüpleri 3 nizami futbol sahası ve 4 bin 500 kişilik tribün yapımı projesi ortaya çıkarken, Amatör takımlar için ise yeterli olmadı.

Amatör Kulüpleri’nde kullanabileceği bir tesis olarak inşaatına başlanan ancak Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlandıktan sonra Yeni Orduspor Kulübü’ne verilen Gülyalı Tesisleri, yaklaşık olarak 5.907.748 liraya mal edilmişti. Yapıldığı günden bu yana eksikleri tamamlanmayan Karşıyaka Altınordu Tesisleri’nin aksine, Gülyalı Turnasuyuspor tesisleri’nin herhangi bir eksiği bulunmuyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!