Mart 29, 2023

Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde başarılı bir sezonu geride bırakan Yeni Mahalle 52 Spor’da Teknik Direktör Özcan Türkmen, geride kalan sezonu masaya yatırırken, yeni sezon öncesinde de hedeflerinin şampiyonluk olacağını dile getirdi.

Yeni sezon öncesinde iskelet kadroyu koruduklarını ve altyapıdaki oyuncularında oynayacak duruma geldiğini söyleyen Türkmen, 3 tane de transfer yaparak şampiyonluğun en güçlü adayı olmak istediklerini kaydetti.

“Artık 2.Lig vakti geldi”

İyi ve mücadeleci bir kadroları olduğunu aktaran başarılı çalıştırıcı, yeni sezon öncesinde şampiyonluk sinyalleri vererek; “2018-2019 sezonumuz gayet iyi geçti. Gençlerde Türkiye 3’ncüsü olduk. Alt yapıdan miniklerden iyi bir takım yaptık. Tekrar yukarıya çıkabilecek bir ekip kurduk. Bu senede hedefimiz iyi bir takım yapıp 2. Lige oynamak. Bu sene takım iyice tecrübelendi. Önümüzdeki sene 2.Lig’e, şampiyon olacak bir takım yapacağız. Mevcut oyuncular takımda kalacak. Sadece kalecimiz gitmişti, diğer kalecimiz duruyor. Alt yapıdan gelenler de var. Onlarla birlikte iyi bir karma yapıp yukarıya oynayacağız. Ayrıca dışarıdan 3 tane transfer düşünüyoruz. İyi bir ekip yapıp, artık çok istediğimiz 2.Lig’e çıkma vakti geldi” dedi.

“Altyapımız fabrika gibi çalışıyor”

Altyapılarda yaptıkları işlerin ortada olduğunu belirten Türkmen; “Bu sene yaklaşık miniklerden 20 tane oyuncuyu alt yapıya kattık. Allah izin verirse önümüzdeki sezonda böyle devam edeceğiz. Kapımız herkese açık. Yenimahalle 52 spor kulübünü düşünsünler. Çünkü hem okul hem de iyi bir futbol kulübüyüz. Gençlerin gelişimine de katkı sunuyoruz. Örneğin birçok oyuncumuzu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına yolladık. Bizde üniversiteyi kazanabilecek herkes BESYO’ya gitmeye hak kazanıyor. İki oyuncumuzu Milli Takıma göndermiştik. Şimdi önümüzdeki senede en az 3 oyuncumuzu Milli Takıma gönderebiliriz. İyi yetiştiriyoruz ve geliştiriyoruz. Temeli sağlam atıyoruz” diye konuştu.

“Her yıl derece yapıyoruz”

Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 3’ncüsü olduklarını hatırlatan tecrübeli teknik adam; “Türkiye şampiyonalarında her yıl iyi işler çıkarıyoruz. Son yıllarda hep Türkiye derecemiz var. en basitinden geçen yıl Genç Kızlarda Türkiye 3’ncüsü olduk. Artık kadın futbolunda Yeni Mahalle 52 Spor da söz sahibi” şeklinde konuştu.

“Üzerimize düşeni yapıyoruz”

Ordu olarak kadın futboluna önem verdiklerini söyleyen Türkmen; “Kadın futbolu her yıl daha da büyük önem kazanacak. Önümüzdeki yıllarda daha da önemli olacak. Çünkü Türkiye’de yeni yeni yerleşen bir branş. Kadınlar Futbol Dünya Kupası müsabakaları sayesinde iyice aşina oldular. Türkiye’nin onlarla yarışabilmesi için bizim alt yapıdan futbolculara daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Biz Yeni Mahalle 52 Spor olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!