Asımcan Çaykıran İkinci Yarı İçin Çalışıyor !

Sezon başında TFF 3.Lig’de Yeni Orduspor’a kadro dışı bırakılan ve ardından sözleşmesini fesih eden Asımcan Çaykıran, sezonun ilk yarısında bireysel çalışmalarını sürdürürken teklifleri bekliyor.

Orduspor altyapısından yetiştikten sonra Yeni Orduspor’a transfer olan Asımcan Çaykıran, sezon başında yeni yönetimle sıkıntılar yaşamıştı. Ekonomik olarak zor günler yaşayan Yeni Orduspor’da sezon başında bütçe sıkıntısı yaşanmıştı. Mor-Beyaz-Siyahlı takım son 2 yılın aksine kurduğu kadroda futbolcularla adeta bedava sözleşmeler yapmak zorunda kalmıştı. Son iki sezondur alacağı olan ve çok fazla forma giymeyen Asımcan Çaykıran, alacaklarını ve sözleşmesindeki rakamlara göre hareket etmek isterken, Yeni Orduspor yönetimi bunu veto etmişti. Asımcan Çaykıran’a, ‘Alacaklarını sil, 2.5 bin liraya sezona başla’ teklifi yapılmış ancak genç oyuncu bunu kabul etmeyince kadro dışı bırakılmıştı.

Gelecek vadeden isimlerin başında gelmesine rağmen 2 sezonda Yeni Orduspor’da aradığı fırsatları bir türlü bulamayan Asımcan Çaykıran, bu sezon başına ise kadro dışı bırakılmış ve antrenmanlara alınmamıştı. Ardından sözleşmesini fesih eden Çaykıran, transfer sezonunun açıklamasıyla birlikte yeni takımı ile sözleşme imzalaması bekleniyor.

Asımcan Çaykıran için bazı 3.Lig takımlarının sırada olduğu öğrennilirken, genç oyuncunun kariyerine bu ligde devam etmek istediği öğrenildi. Ordulu oyuncu, kariyerinde 1.Lig’de 12, 2.Lig’de ise 5 maça çıkan Asımcan Çaykıran, 3.Lig’de ise 47 maçta şans bulmuştu.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!