Mayıs 30, 2023

TFF 3.Lig’de Yeni Orduspor’un sezon başında kadro dışı bıraktığı ve akabinde sözleşmesini fesih eden Asımcan Çaykıran, sezonun ikinci yarısında forma giyeceği takımı arıyor.

Ekonomik olarak zor günler yaşayan Yeni Orduspor’da sezon başında bütçe sıkıntısı yaşanmıştı. Mor-Beyaz-Siyahlı takım son 2 yılın aksine kurduğu kadroda futbolcularla adeta bedava sözleşmeler yapmak zorunda kalmıştı. Son iki sezondur alacağı olan ve çok fazla forma giymeyen Asımcan Çaykıran, alacaklarını ve sözleşmesindeki rakamlara göre hareket etmek isterken, Yeni Orduspor yönetimi bunu veto etmişti. Asımcan Çaykıran’a, ‘Alacaklarını sil, 2.5 bin liraya sezona başla’ teklifi yapılmış ancak genç oyuncu bunu kabul etmeyince kadro dışı bırakılmıştı.

Gelecek vadeden isimlerin başında gelmesine rağmen 2 sezonda Yeni Orduspor’da aradığı fırsatları bir türlü bulamayan Asımcan Çaykıran, bu sezon başına ise kadro dışı bırakılmış ve antrenmanlara alınmamıştı. Ardından sözleşmesini fesih eden Çaykıran, sezonun ikinci yarısında ise gideceği takımı henüz bulamadı.

Kariyerinde 1.Lig’de 12, 2.Lig’de ise 5 maça çıkan Asımcan Çaykıran, 3.Lig’de ise 47 maçta şans bulmuştu.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!