logo

Askerlik sorunu meclise taşındı !

MHP Milletvekili ve eski Milli futbolcu Saffet Sancaklı, geçtiğimiz günlerde TBMM’de yaptığı konuşmada 3. Lig’deki futblcuların askerlik sorununu gündeme getirdi.

Sancaklı yaptığı konuşmayla TFF 3. Lig’de yaşanan askerlik sorununu TBMM gündemine taşıyarak Türk futbolunun alt liglerindeki önemli bir problemi gündeme taşımış oldu. Spor Toto Süper Lig, TFF 1.Lig ve Spor Toto 2.Lig’de olan kuralın 3.Lig’de olmadığını dile getiren Sancaklı, askerlik sorunu olan birçok futbolcunun takım bulamadığını ve maddi zorluklar çektiğini dile getirdi.

Saffet Sancaklı’nın mecliste konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

“Türk futbolcuları 38 yaşa kadar askerliklerini tecil edebiliyorlar ama kimler edebiliyor? Süper Lig, 1. Lig ve 2. Lig oyuncuları. 3. Lig oyuncuları tecil edemiyorlar. Nedense 2011’de 3. Lig oyuncuları, onlar da profesyonel olmasına rağmen bu statüden çıkardılar. Ama Süper Lig’de 18 takım var, PTT’de 18 takım var, 2. Lig’deki takımları da toplarsan 60-70 takım, 3. Lig’de 54 tane takım var. Bu çocukların bu problemi var, kulüpler bunlarla kontrat imzalamıyorlar askerlik problemin var diye. Bu sefer oyuncuları futbol oynayamıyor. Bu yüzden en az beş altı tane futbolcu beni arayıp da eşinden boşandığını söyledi çünkü maddi zorluklar çekiyorlar. Bununla ilgili de ben bir teklif sunacağım, lütfen destekleyelim. Süper Lig, 1. Lig ve 2. Lig’deki oyuncular askerliğini 38’e kadar erteleyebiliyorlar, tecil edebiliyorlar ama 3. Lig’deki oyuncular maalesef edemiyor ama onlar da profesyonel oyuncular. Bu konuda da yardımlarınızı bekliyorum.”

SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ