Mart 28, 2023

ASKF Açıkladı: ”Bilgi Kirliliği Var”

Covid-19 pandemisine rağmen Türk Futbolu’nda dönüş sinyalleri verilirken, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan yapılan açıklamada herhangi bir resmi karar alınmadığı belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir ile Eyüpspor Kulübü Başkanı Murat Özkaya, Kırklarelispor Başkanı Volkan Can, Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, İstanbulspor Başkanı Ecmel Sarıalioğlu ve TFF Başkan Vekili Yılmaz Büyükaydın video konferans aracılığı ile toplantı düzenlemişti. Birçok konunun konuşulduğu toplantının ardından ise sosyal medyada futbola dönüş hakkında senaryolar yazılmaya başlandı.

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yaptığı açıklamada ise hem profesyonel hem de Amatör liglerle ilgili herhangi bir kararın alınmadığını açıkladı. Yapılan açıklamada ”Görüşmede bu sürecin tüm dünyayı etkilediği gibi, sporu da etkilediğinden bahisle” Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bilim Kurulu tarafından yapılacak “Pandeminin” bitmesi açıklaması sonrasında TFF tarafından tüm ligler ile ilgili yeniden çalışma yapılarak kamuoyu ile paylaşılacaktır. Şu anda liglerin durumu ile ilgili bir karar alınmamıştır. Resmi bir karar olursa sizlere bildirilecektir. Bir kısım sosyal medyada yayınlanan açıklamalar bilgi kirliliğine sebep olmakta, bu nedenle resmi açıklamalar dışında başka kaynaklardan yapılan açıklamalara itibar edilmemelidir.” ifadelerine yer verildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!