Mart 20, 2023

ASKF Seçimi Öncesinde Sürpriz Aday !

Temmuz ayından yapılması planlanan ve Ordu Amatörü’nün merakla beklediği Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığı için Hasan Vayni’nin aday olabileceği iddiası oldukça alevlendi.

Ordu önümüzdeki Temmuz ayında yapılması planlanan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Kurulu’nda, ASKF eski Genel Sekreteri ve bir dönem Ordu Futbol İl Temsilcisi ve Tertip Komitesi Başkanlığı yapan Hasan Vayni’nin aday olacağını söylentileri konuşulmaya başlandı. Hasan Vayni tarafından henüz açıklama yapılmazken, sosyal medyada kendisini destekleyeceklerin açıklamaları sürpriz adaylığı doğrular nitelikte oldu.

Metin Kır ve Zafer Öztürk’ün resmî olarak adaylığını koyduğu Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Kurulu öncesinde Hasan Vayni’nin yakın zamanda adaylığını açıklaması bekleniyor.

14 Kasım 1986’da kurulan Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda bugüne kadar 6 isim genel başkanlık yaptı. 1986-1992 yılları arasında Lami Işık, 1992-1999 yılları arasında Engin Özkurt, 1999-2008 yılları arasında Uğur Uysal, 2008-2011 yılları arasında Osman Çakmak ve 2011-2014 yılları arasında Zafer Öztürk’ün ardından altıncı isim olarak Mustafa Kılıç seçilmişti. Kılıç 2014 yılından beri başkanlığı sürdürürken bu sene ise aday olmayacağı açıklamıştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!