Mayıs 29, 2023

2020-2021 sezonunda Ordu’yu Bölgesel Amatör Lig’de 4 takımın temsil etmesinin kesinleşmesinden ardından, tarihi bir sezon yaşanacak.

Covid-19 pandemisinin ardından Bölgesel Amatör Lig ve yerel liglerle ilgili kararlar alınırken, Türkiye Futbol Federasyonu’nun düşmeyi kaldırması ile birlikte özellikle alt liglerde takım sayısı oldukça yükseldi.

Yerel liglerde mücadele eden takımlardan 123’ünün Bölgesel Amatör Lig’e yükseltilmesi sonrasında önümüzdeki sezon bu ligde 280 takım, profesyonel liglere yükselmek için mücadele verecek.

Yeni sezonda Bölgesel Amatör Lig’de Ordu’yu ise Altınordu Belediyespor, Ünye 1957 Spor, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile Ulubey Belediyespor temsil edecek. Geride kalan sezonda kalan maçlar öncesinde küme düşme korkusunu yakından hisseden Altınordu Belediyespor ve Ünye 1957 Spor alınan karar sonrasında ligde kalırken, Ordu 1.Amatör Lig’de gruplarını lider bitiren Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile Ulubey Belediyespor ise üst lige yükseltildi.

Ordu kontenjanından iki takımın mücadele verdiği Bölgesel Amatör Lig’de en son 2017-2018 sezonunda üç takım Orduspor, Fatsa Belediyespor ve Ünye 1957 Spor BAL’da mücadele ederken, ilk kez 4 takım birden Ordu’yu temsil edecek.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!