”Başarı Sadece Kupa Değil”

Rüsumat-4 Gençlikspor’da hem kadınlar hem de erkekler futbolunda büyük zorluklara rağmen mücadeleden yılmayan Antrenör Hakan Yurdakul, geçtiğimiz sezon toplam 12 kategoride liglere katıldıklarını söyledi.

Çoğu kişinin kendilerine ‘değmez’ demesine karşın yılmadan devam ettiklerini söyleyen Yurdakul, tek amacının gençlere hizmet etmek olduğunu kaydetti.

“Bizimkisi bir yol hikayesi”

Asıl başarının gençleri topluma kazandırmak olduğunu aktaran Yurdakul; “Geçtiğimiz sezon kadın ve erkeklerde 12 farklı kategoride liglere katıldık. Bu kolay bir iş değil. Dile kolay. Bir bakmışsınız maddi gücünüz yok, destekçiniz yok ama 12 kategoride 150 lisanslı sporcu, herkesin yapabileceği bir iş değil. Sporculardan 5’er, 10’ar para toplayarak deplasmanlara gittik. ‘ yapma bu işi, uğraşma, değmez para da kazanamıyorsun’ diyenlere cevabım o dur ki; “sokağa mı bırakayım bu kadar genci.’ Her kategoride şampiyon olamasak da, hayallerini mi yıkayım, hevesleri mi kırayım. Başarı sadece kupa değildir. Başarı, gençlerimizi topluma kazandırmak, sosyalleştirmek, sporla uğraştırmaktır. Yaptıklarımız suç mu? Maalesef ülkemizin yüksek kesiminde bakış açısı bu. Biz bu algıları kırmak için mücadele eden bir ekibiz. Kısa zamanda aile olduk ve inatla, hırsla mücadelemize devam ediyoruz. Sağ olsunlar, bu zamana kadar yanımda olan insanlar oldu. Onlara daima teşekkür borcum var. Eşofman yaptıran, forma yaptıran, yemek ısmarlayan, su getirenler oldu. Bunlar hikayemizdeki gizli kahramanlardır. Sporcularım ve velilerim ise esas kahramanlardır. Bizimkisi bir yol hikayesi dedik. Her yerde dağa taşa, uçan kuşa Rüsumat’ı ezberleteceğiz dedik ve bu yolda çalışmaya devam ediyoruz. Kısa zamanda sporcu sayımızda hızla yükselişler oldu, olmaya da devam ediyor” dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!