Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Hamza Alp geçtiğimiz Pazar günü kendi evinde oynadığı 1926 Bulancakspor maçı için alınan mağlubiyetten dolayı Ünye halkı ve taraftarlarından özür diledi.

Takımın genç ve yeni bir takım olduğunu ifade eden Başkan Alp,” Biz 18 kişilik bir takım ortaya çıkardık ve genç arkadaşlarla oynuyoruz. Yeni yapacağımız transferlerle önümüzdeki günlerde takımın toparlanacağına inanıyoruz” dedi.

Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Hamza Alp, Basın Sözcüsü Mithat Yağal, Alt Yapı Sorumlusu Selçuk Kocaoğlu ve Taraftar Sorumlusu Oktay Toprak kameraların karşısına geçerek takımla ilgili açıklamalarda bulundu. Takımın son iki maçta yenilgilerinin ardında genç ve yeni bir takım olduğunu ifade eden yönetim önümüzdeki günlerde yapılacak transferlerle takımın toparlanacağını ifade etti.

İki ay öncesinden yönetime geldiklerini ifade eden Başkan Alp,” Ünye 1957 Spor bu hafta evinde taraftarıyla buluştu. Maalesef istediğimiz sonucu alamadık. Bundan dolayı takımımız adına taraftarlarımızdan özür diliyoruz.” dedi.

“Belediyeden yardım istiyoruz”

Ünye Belediyesinin tesis için istediği ücreti transfer için istediklerini söyleyen Başkan Alp,”Belediyemiz bu takıma sahip çıkıyor. Mesela tesisleri bizlere 100 bin liraya kiraladılar ve belediye sanki 100 bin lira bağış yapmış gibi görünüyor. Ama madem ekip tesislerde yatıyorsa ve kira için 100 bin liraya bize kiralandıysa yemeğimiz verilmiyor ve oradaki çalışanlarda Ünye Belediyesi çalışanları değil tamamen kulübe bağlı olarak çalışıyorlar. Bizde zaman zaman bir araya geldiğimizde Belediye Başkanımız buradan bize 100 bin lira kesti ama en azından yiyecek konusunda ve personel gideri konusunda yardımcı olsun istiyoruz. Veya daha önceki yönetimler gibi buradan kira değil bu parayı transfer için bize verse takım şampiyonluğa oynayacak hale gelir. Tabi belediyeden öyle bir destekte gelmiyor. Bizim amacımız Ünye 1957 Spor’u layık olduğu yere getirmek için çabalamaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Ordu Hayat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!