Orduspor’da, 3.Lig’deki Yeni Orduspor ya da Bölgesel Amatör Lig’deki Altınordu Belediyespor ile birleşme sesleri yüksek sesle konuşulurken, olası birleşmenin ardından Başkan kim olacağı tartışmaları şimdiden başladı.

Ekomomik ve sportif başarısızlıkların ardından geride kaldığı sezonda tarihinde ilk defa mücadele ettiği 1.Amatör Lig’de şampiyonluk yaşayan Orduspor, Bölgesel Amatör Lig Play-Out maçını kaybedinde üst lige yükselememişti. Saha içinden çok saha dışı olaylarla daha çok uğraşan Mor-Beyazlılarda, logo ve ismin haciz edilme ihtimali nedeniyle Savaş Şimşek elini taşın altına koymuştu.

Divan Kurulu Başkanı Mahir Akdere’nin yanı sıra uzun uğraşlar sonucunda logo ve isim hakkını korumayı başaran Savaş Şimşek, şehrin umudunu bitirdiği anda takıma sahip çıkmıştı. Lig bittikten sonra 2.Amatör Lig’e düşürüldüğü iddiasının ardından Yeni Orduspor ya da Altınordu Belediyespor ile birleşme konuları daha kesin konuşulmaya başlandı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in görevlendirdiği ekip işleri bizzat yürütürken, olası birleşmenin ardından Kulüp Başkanını M.Hilmi Güler’in belirleyeceği belirtildi. Ancak Orduspor taraftarları, Kulüp Başkanı’nın Savaş Şimşek’in olması istiyor.

Henüz birleşme konusunda resmi adımlar atılmazken, resmi açıklama ile birlikte kulüp başkanının da belirleneceği belirtildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!